Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Styl

Najnowsze propozycje dodatków męskich od Lavard

Moda męska coraz częściej jest przedmiotem zainteresowania i swoistym hobby wielu panów. Coraz więcej mężczyzn codzienne zestawy komponuje z dbałością o detale. Dzieje się tak dzięki upowszechnianiu się rozmaitych krojów, tkanin oraz dodatków.

Moda męska coraz częściej jest przedmiotem zainteresowania i swoistym hobby wielu panów. Coraz więcej mężczyzn codzienne zestawy komponuje z dbałością o detale. Dzieje się tak dzięki upowszechnianiu się rozmaitych krojów, tkanin oraz dodatków. Modny stał się także styl smart casual, który promuje wizerunek eleganckiego mężczyzny, nawet w codziennych okazjach. Panowie z ciekawością sięgają po niedoceniane kiedyś elementy ubioru oraz łączą tkaniny i kolory. Duży wpływ na modowe wybory panów upowszechnianie się felietonów o modzie męskiej, które są zasobem ciekawych inspiracji. Kluczową rolę w urozmaiceniu codziennego ubioru stanowią dodatki. To dzięki nim zestaw smart casualowy lub biznesowy jest efektowny i elegancki. Najważniejsze z nich to krawat i pasek. Przyjrzyjmy się dodatkom, które pojawią się w niejednej męskiej kolekcji w tym sezonie.
Dodatkiem, który fenomenalnie podkreśla formalne stylizacje jest krawat. Zanim uzyskał swoją aktualną formę był żołnierską, wiązaną chustą. Prędko przeniknął do eleganckiej mody męskiej i stał się powszechnie używany. Jego współczesna wersja występuje w kilku odsłonach. Nie bez znaczenia jest także materiał oraz jego wzór. Wyróżniamy krawaty szerokie oraz wąskie, tzw. „śledzie”. Z uwagi na materiał występują krawaty jedwabne oraz te z dzianiny tzw. „knity”. Oryginalności nadają im wiązania, wśród których wymienić należy 3 najchętniej wybierane przez panów. Mowa o węźle typu Windsor, four in hand oraz węźle św. Alberta. Najpopularniejszym u polityków oraz celebrytów jest węzeł typu Windsor. Kolejnym przykładem jest typ „prosty”, który tworzy osobliwą łezkę poniżej węzła. Wielu Panów zamiast krawata wybiera muszkę. Jest ona znakiem rozpoznawczym stylu black tie. Aktualnie jest noszona nie tylko z frakiem czy smokingiem, ale także z garniturem oraz w zestawach koordynowanych. Muszka opanowała ubiór formalny, a także zestawy smart casualowe z kamizelką i jeansami. Można śmiało stwierdzić, że muszka od nowa wkroczyła do mody męskiej i jest niezwykle popularna. Dzieli się na modele eleganckie, ręcznie wiązane oraz te mniej formalne, np. w oryginalny wzór. Obecnie mucha coraz częściej pojawia się w codziennej modzie miejskiej. Świetnie wygląda w zestawach inspirowanych stylem angielskim z tweedową, kraciastą kamizelką oraz wełnianą marynarką.
Zerkając nieco poniżej krawatu i muszki znajduje się poszetka. Warto odpowiedzieć sobie czym właściwie jest poszetka? To mała, kwadratowa chusteczka noszona w brustaszy. Pełni funkcję ozdobną. Błędem jest wkładanie do brustaszy kwiatu, który prawidłowo wkładamy do butonierki. Z kolei poszetka to nic innego jak kwadratowa, materiałowa chusteczka. Poszetka w kontrastowy deseń oraz kontrastowe kolory nadaje się do noszenia w dzień. Wieczorem dopuszcza się wyłącznie białą poszetkę. W ubiorze męskim istnieje zasada, że poszetka powinna być spójna z krawatem, ale należy unikać identycznego wzoru. To ważne, aby nie przeciążać swojego ubioru przesadzonymi dodatkami.
Kolejnymi elementami ubioru męskiego, które nadają sylwetce proporcji są pasek oraz szelki. Elementy o analogicznym przeznaczeniu, ale zdecydowanie różnej popularności. W większości męskich szaf króluje pasek. Ma on za zadanie podtrzymać spodnie w odpowiednim miejscu. Jest to przykład męskiej „biżuterii”, która dyskretnie wyeksponowana może nadać stylizacji wytworności oraz luksusowego sznytu. Cieszące się coraz większym zainteresowaniem są szelki. Można śmiało stwierdzić, że wracają do mody, ponieważ swój debiut miały wiele lat temu. Mają zastosowanie do spodni, które nie mają szlufek. Wyróżnia się szelki zapinane na guziki, a także te wykonane z gumy. Najczęściej łączą się z muszką i w takiej formie coraz częściej można zaobserwować je w ślubnej modzie męskiej oraz ubiorze casualowym. To zyskujący popularność trend, który może odmienić styl nie jednego mężczyzny. Warto korzystać z nich zwłaszcza latem w połączeniu z lnianą koszulą oraz kraciastymi chinosami.
Najciekawszym w ostatnich latach trendem są ozdobne skarpetki. Panowie nawet podczas najważniejszych okazji decydują się na ubarwienie swojego ubioru w barwne akcenty. Wybór jest ogromny, zaczynając od zabawnych printów lub niesztampowych wzorów geometrycznych. Upowszechniające się krótsze nogawki świetnie współgrają z kolorowymi skarpetkami. Mogą być niebanalnym detalem w ubiorze biznesowym. Dzięki nim każda stylizacja staje się spersonalizowana i pozwala wyrażać siebie.
Lavard od dawna pozostaje ambasadorem klasycznej mody męskiej. To firma , która odznacza się uznaniem, tradycjami oraz wysokim kunsztem krawieckim. Marka Lavard stawia na kompleksowy ubiór mężczyzny, dlatego poza flagowymi okryciami wierzchnimi oraz garniturami w proponowanej ofercie znaleźć można także różne akcesoria, które wyróżniają się wysokogatunkowymi materiałami. Modne dodatki mogą uzupełniać stylizacje, którym nadadzą zupełnie innego wizerunku. Są również dobrym wyborem na prezent. Kolekcja modnego mężczyzny bez wątpienia nie może się obyć bez ponadczasowego, skórzanego paska, awangardowej i kolorowej poszetki czy fantazyjnych skarpet.