Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Styl

Kawa ziarnista Lavazza – porównanie i rodzaje

Kawa to nieodłączony element wielu osób na całym świecie. Liczni producenci rywalizują między sobą, łącząc tradycyjne receptury z nowoczesnymi technologiami produkcji kawy. Jednym z wiodących producentów kaw jest firma Lavazza. Swoją popularność udało jej zdobyć się przede wszystkim poprzez oferowanie niezwykle szerokiej palety różnorodnych kaw. Firma sprzedaje głównie kawy ziarniste, które charakteryzują się głębokim stanem wypalenia. Zmielenie tych ziaren uwalnia ogromną dawkę intensywnego aromatu i smaku.

Lavazza Crema a Aroma

Rodzaj Crema a Aroma ma do zaoferowania niezwykle intensywny smak, który polecany jest przede wszystkim wytrawnym kawoszom. Zgodnie z nazwą producent zadbał o gęstą i obfitą piankę, którą uzyskamy na wierzchu odmiany Crema a Aroma. Jest to pozycja, której dać szansę powinny w szczególności osoby poszukujące dodatkowej ilości kofeiny. Oprócz większej ilości kofeiny, która zapewni pobudzenie na resztę dnia, możemy liczyć na wyrafinowany smak. Doskonale komponuje się z odrobiną mleka. Kawa ziarnista Lavazza w tej odmianie to obowiązkowy element zarówno w biurach jak i prywatnych mieszkaniach.

Lavazza Pienaroma

Pienaroma została skierowana do osób, które poszukują wysokiej klasy kawy. Nie bez powodu odmiana Pienaroma jest podawana w wielu prestiżowych restauracjach. Jeżeli jesteś jedną z osób, która pragnie zaznać silnego doznania smakowego za pośrednictwem kawy, nie musisz wybierać się do pięciogwiazdkowej restauracji. Wypróbuj Lavazza Pienaroma w domowym zaciszu.

kawa ziarnista lavazza

Lavazza Qualita Rossa

Jeżeli poszukujesz doskonałego dodatku do słodkich śniadań lub spotkań rodzinnych, podczas których wraz z bliskimi przekąsisz kilka ciastek w trakcie rozmowy, musisz dać szansę odmianie Qualita Rossa. Została stworzoną z myślą o spełnieniu oczekiwań osób kochających słodkie smaki. Charakteryzuje się delikatnym posmakiem i doskonale komponuje się z odrobiną dobrej jakości cukru.

Lavazza Qualita Oro Mountain Grown

Jest to pozycja skierowana do fanów klasycznej arabiki. Odmiana Qualita Oro Mountain Grown składa się ze stu procentowej odmiany arabika. Wyjątkowa kawa, która odnajdzie swoje zastosowanie w domach nie tylko smakoszy tego napoju, ale także u osób, które dopiero zaczynają swoją podróż związaną z odkrywaniem najróżniejszych kaw.

Lavazza Gold Selection

Gold selection jest odmianą, która składa się z mieszanki odmiany arabiki i robusty. Skład to w 80% arabika i w 20% robusta. Prawdziwa gratka dla osób, które poszukują interesujących połączeń w swoim kubku porannej kawy. Gold selection charakteryzuje się słodko-gorzkimi nutami smakowymi, które producentowi udało się uzyskać dobrze wyważoną mieszanką różnych ziaren kawy.