Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Edukacja

Plansze edukacyjne – jak z nich korzystać?

Poszerzanie wiedzy i dbanie o odpowiedni rozwój młodego umysłu jest priorytetem wielu nauczycieli i rodziców. Ci pierwsi bardzo często organizują dodatkowe zajęcia, a drudzy zapisują swoje pociechy na korepetycje. To oczywiście doskonałe pomysły, które bez wątpienia okażą się pomocne. Możesz jednak jeszcze bardziej zaangażować się w zdobywanie wiedzy swojego dziecka – i wcale nie chodzi nam o wkuwanie podręczników szkolnych.

Najnowsza reforma edukacji przyniosła sporo zmian w szkolnictwie, które wywarły zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju pomoce dydaktyczne. Jednymi z nich są karty edukacyjne. Ich wielką zaletą jest to, że przedstawiona na nich wiedza z matematyki, czy języka angielskiego może być przyswajana zarówno w domu, jak i w szkole. Dowiedz się więcej na ich temat.

Przede wszystkim warto zacząć od tego, że każda karta edukacyjna w jasny i przejrzysty sposób przedstawia jedno zagadnienie z danego przedmiotu. Takie rozwiązanie ma ogromny wpływ na pogłębianie wiedzy:

  • cała uwaga ucznia skupia się na jednym, przedstawionym temacie,
  • nie jest on rozpraszany przez dodatkowe czynności, takie jak np. kartkowanie podręcznika.

Dzięki kartom edukacyjnym zmieniło się wiele zasad pedagogicznych – kładą bowiem one nacisk na swobodny rozwój ucznia. Ma to wspomóc go w prawidłowej identyfikacji i zrozumieniu danego tematu. Plansze edukacyjne służą do poszerzania wiedzy na poziomie szkoły podstawowej i średniej. Można się z nimi doskonale przygotować do egzaminu ósmoklasisty, jak i matury.

Plansze edukacyjne - jak z nich korzystać?

Karty edukacyjne – jak wybrać te odpowiednie?

Na rynku jest wiele kart edukacyjnych – które warto wybrać, aby mieć pewność, że dzięki nim dziecko nauczy się więcej?

  • Postaw na te stworzone przez nauczycieli – zadbają oni o to, aby przedstawiona na nich wiedza była zgodna z programem nauczania.
  • Miej na uwadze to, aby tablice były przejrzyste – wybierz te z jasnym tłem.
  • Pamiętaj o tym, aby najważniejsze informacje odznaczały się innymi kolorami – takie rozwiązanie da Tobie lub Twojemu dziecku sygnał, że ta wiedza z karty jest niezwykle istotna.
  • Wybierz te karty edukacyjne do nauki matematyki czy języka angielskiego, które są bardzo dobrze zabezpieczone np. dodatkowym laminatem – kupione na początku liceum z pewnością dotrwają do klasy maturalnej.
Plansze edukacyjne - jak z nich korzystać?

Zalety kart edukacyjnych

Kierując się tymi zasadami zyskasz pewność, że takie plansze edukacyjne:

  • skutecznie wydłużają koncentrację ucznia,
  • rozwijają pamięć i zdolność logicznego myślenia,
  • doskonale kształtują percepcję wzrokową.

Jak widzisz, korzystanie z kart edukacyjnych niesie ze sobą wiele korzyści. Warto wybrać te pomoce dydaktyczne, które przyczynią się do rozwoju Twojego dziecka.

Plansze edukacyjne - jak z nich korzystać?

Zdobywanie wiedzy nie musi być nudne!

Posiadając te, które w łatwy i czytelny sposób przedstawiają wiedzę, zyskasz pewność, że Twój mały uczeń nawet w domu będzie stosować odpowiednie dla siebie materiały do nauki. Już dziś postaw na te plansze edukacyjne, które rozwiną w dziecku chęć do zdobywania wiedzy.