Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Finanse

Przelewy online bez obaw, czyli o systemach zabezpieczeń w przelewach online

Tak jak większość „bankujących” Polaków regularnie zlecasz przelewy przez Internet. Bankowość elektroniczna stała się powszechnie dostępna, gwarantując nam wygodę i oszczędność czasu. Jednak z uwagi na wysokie opłaty i długi czas realizacji zleceń, coraz więcej osób szuka alternatywy dla systemu bankowego – zwłaszcza gdy chodzi o transfery międzynarodowe. Chcąc zlecić przelewy online za pośrednictwem prywatnej firmy, koniecznie zwróć uwagę na stosowane przez nią systemy zabezpieczeń i inne rozwiązania zwiększające poziom ochrony Twoich pieniędzy oraz danych osobowych.

Legalna działalność

To warunek konieczny, aby móc mówić o bezpieczeństwie zlecania przelewów online. Wybierając firmę spoza sektora bankowego, zawsze należy zwrócić uwagę na to, czy działa ona legalnie, czyli czy jest zarejestrowana i funkcjonuje na podstawie licencji.

Dobrym przykładem będzie tutaj EasySend – firma działająca na rynku od 2006 roku (obsłużyła w tym czasie ponad 100 000 klientów w całej Europie), która jest nadzorowana przez FCA, czyli brytyjski odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego.

Ochrona danych osobowych

Zlecając przelew międzynarodowy zawsze musisz się podzielić swoimi danymi osobowymi. Dobrze jest wiedzieć, że firma, której je powierzasz, dba o nie w najlepszy możliwy sposób. Dzięki temu nie ma ryzyka, że wpadną one w niepowołane ręce. EasySend działa w oparciu o licencję ochrony danych osobowych (ICO) nr Z2973216, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa Twoich danych.

Bezpieczeństwo procesu zlecania przelewu online

Chcąc zlecić przelew online bez obaw zwróć też uwagę na kwestie techniczne. Sprawdź, czy operator korzysta z najnowszych protokołów bezpieczeństwa, w tym HTTPS, SSL i SSH o długości klucza nie mniej niż 256 bitów (takie rozwiązania są standardem w EasySend). To nie tylko gwarantuje pełne bezpieczeństwo transakcji, ale też stabilność całego procesu, czyli innymi słowy brak ryzyka, że przelew gdzieś „zaginie”.

Brak ukrytych kosztów i innych nieprzyjemnych niespodzianek

Bezpieczeństwo przelewów online to również kwestia świadomości, że operator transferu gra z nami w otwarte karty. O dziwo najgorzej pod tym względem wypadają banki. Określenie kosztu przelewu międzynarodowego w banku jeszcze przed jego zleceniem jest praktycznie niemożliwe (szczególnie, gdy dochodzi do podwójnego przewalutowania). Stąd biorą się później nieprzyjemne niespodzianki, kiedy to np. do odbiorcy trafia mniej pieniędzy, niż powinno.

W EasySend nie ma mowy o żadnych ukrytych opłatach. Całkowity koszt przelewu jest Ci znany jeszcze przed jego zleceniem – wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora na stronie https://www.easysend.pl/.

EasySend to najlepiej oceniany operator przelewów międzynarodowych (średnia ocen na niezależnym portalu TrustPilot 4,8/5). EasySend obsługuje przelewy do kilkudziesięciu krajów, w tym UK, Ukrainy, Irlandii czy Norwegii.

Korzystanie z EasySend jest nie tylko bezpieczne, ale też bardzo wygodne, szczególnie z poziomu aplikacji mobilnej. Pozwala ona zlecić przelew w ciągu kilku chwil, ale też m.in. sprawdzić aktualne kursy walut czy zyskać dostęp do atrakcyjnych promocji EasySend.