Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Styl

Najlepsze perfumy dla kobiet i mężczyzn

Wybór perfum jest zawsze sprawą indywidualną. Najlepiej każdy sam sobie wybierze odpowiednie zapachy i dobierze perfumy do swojej skóry i upodobań. Większym wyzwaniem jest wybór perfum na prezent dla innej osoby. Jakie będą najlepsze perfumy dla kobiety i dla mężczyzny?

Perfumy dla kobiet i mężczyzn

Dla kobiet warto wybierać perfumy markowe, a nawet postawić na oryginalność zapachu. Dla kobiet najlepsze będą klasyczne zapachy kwiatowe lub owocowe. Sprawdzą się jednak także zapachy wodne, drzewne czy ziołowe, na przykład lawendowe. Dla mężczyzn natomiast najlepiej sprawdzą się drzewne, ziołowe czy skórzane. Wybór perfum dla kobiet jest większym wyzwaniem niż dla mężczyzn, z powodu o wiele większego wyboru kobiecych zapachów niż męskich.

Perfumy w prezencie

Jeśli nie wiemy, co kupić komuś w prezencie na urodziny czy inną okazję, dobrym pomysłem mogą być perfumy. Warto jednak przed zakupem perfum na prezent rozeznać się jakoś i dowiedzieć, jakie zapachy lubi osoba, którą chcemy nimi obdarować, jakich marek używa i jakiego rodzaju (woda perfumowana czy toaletowa). Dobrze będzie także postarać się o dopasowanie zapachu perfum do osobowości obdarowywanego, a także do jego najczęstszych stylizacji.

Zdecydowanie większy problem mają panowie z wyborem perfum dla kobiet. Wyzwanie stanowi nie tylko mnogość różnorodnych zapachów, ale też marek czy producentów. Kobiety ucieszą się na pewno z droższych perfum o bardziej oryginalnym zapachu. Dobrze by było wiedzieć, jakie zapachy kobieta ma już w domu, by kupić jej coś innego lub podobnego, jeśli obawiamy się, że może stosować tylko takie zapachy, jakie posiada. Wybierając perfumy dla kobiet warto zwrócić także uwagę na ich… wygląd. Opakowanie, niestandardowy kształt buteleczki – to wszystko sprawia, że perfumy wydają się bardziej oryginalne i markowe.

Jeśli chodzi o perfumy dla mężczyzn, to panie mają zadanie łatwiejsze, choć dla nich wszystkie męskie perfumy będą wydawały się podobne. Oczywiście tak samo warto zapoznać się z ulubionymi zapachami panów, aby prezent nie okazał się nietrafiony. Jeśli stawiamy na oryginalność i chcemy sprawić komuś coś nowego, zarówno dla pań, jak i panów dobrym wyborem będzie Escentric Molecules Molecule 01. To woda toaletowa o zapachu drzewnym i piżmowym, którą można stosować w ciągu całego roku i o różnych porach dnia. Jest idealnym wyborem dla osób ceniących sobie luksus, nietypowość i najwyższą jakość. Te perfumy zachwycą swoim przyjemnym zapachem każdego.