Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

DomStyl

Modne wnętrze 2021 – jakie meble i akcenty wrzucić w swoje cztery ściany?

Miniony rok bardzo dużo zmienił w rzeczywistości w jakiej wszyscy się znaleźli, z tego powodu w modzie wnętrzarskiej zauważyć można sporo nawiązań do natury. Wielu producentów mebli rozwinęło też swój internetowy sklep meblowy, dzięki czemu każdy w zaciszu swojego domu może śledzić tegoroczne trendy wnętrzarskie. W 2021 roku w salonach będzie można zauważyć dużo naturalistycznych akcentów oraz ziemistych barw, ale nie zabraknie też bardziej odważnych rozwiązań. Jakie meble postawić w salonie? Na jakie dodatki postawić w 2021 roku?

Sklep meblowy – co wybrać i jakie są wiodące trendy?

Najbardziej zauważalny trend jaki pojawia się w tym roku inspirowany jest naturą. Celem trendu jest przywrócenie spokoju, poczucie bezpieczeństwa oraz równowagi, których zabrakło w tym roku. Z tego względu dodatki jakie pojawiać się będą w salonach wypełnią je ciepłymi i kojącymi kolorami ziemi, zielenią żywych roślin oraz naturalnymi ornamentami. Pojawi się bardzo dużo beżu we wszystkich możliwych odcieniach. Widnieć będą jego chłodne odsłony, ale także cieplejsze, takie jak kawa z mlekiem, karmel, cynamon, a także beż wpadający w rudości. Kolory te pojawią się na ścianach i na podłogach, ale także w pojedynczych elementach wyposażenia i dekoracji takich jak ręcznie robiona ceramika z gliny i kamionki oraz wiklinowe kosze. Beż świetnie łączy się z kolejnym trendem, który góruje w 2021 roku, czyli inspiracjami wywodzącymi się z baroku i art deco. Złote elementy, ciemne głębokie kolory oraz szlachetne materiały, takie jak marmur, dekoracyjne forniry i połyskujący aksamit.

Modne wnętrze

Home office zmusiło nas do przywiązania większej wagi do tego, na czym siedzimy i co nas otacza, bo jak się okazuje, dla wielu będzie to nowa forma pracy na stałe. Zaplanowanie przyjemnego kącika do pracy od teraz to obowiązek, niemalże w każdym domu. Dzięki wystrojowi każdy w jakiś sposób może wyrazić siebie i dać upust swojej twórczej ekspresji. Śmiałkowie, którzy nie boją się eksperymentować znajdą bardzo dużo propozycji dla siebie w tym roku. Odważne aranżacje salonów, kolorowe obicia foteli. Na salony powracają trendy lat 80-tych!

Co proponuje producent mebli w 2021?

Idąc tropem powrotu do natury oraz panujących trendów na różnego rodzaju produkty eko i zero waste domyślić się można, że w modzie wnętrzarskiej również pojawią się tego typu możliwości. Pojawia się coraz więcej naturalnych surowców takich jak len, drewno, bawełna i wełna, wikliny oraz plecionki. Drewniane akcenty widnieją od dawna, jednak teraz nie będą jedynymi. Z ziemistymi odcieniami, które pokazują się na ścianach, idealnie połączą się lniane, bawełniane i wełniane akcenty. Do takiego wnętrza świetnie pasować będą żywe rośliny, liściaste i kwieciste wzory na poduszkach wprowadzą romantyczny klimat. Palmę zastąpić można pięknymi fiołkami lub paprotkami. Aby poprawić jakość powietrza w swoich czterech ścianach, można wzbogacić pomieszczenie o rośliny, które filtrują powietrze. Styl eko przepełniony jest elementami w stylu boho. We wnętrzach z roku na rok pojawia się coraz więcej akcentów w balijskim klimacie. W poprzednich latach zauważalne były w sklepach meblarskich aranżacje w stylu wabi sabi, czyli meble z odzyskanego drewna oraz w stylu scandi boho, czyli meble skandynawskie połączone z kolorowymi dodatkami i naturalnymi materiałami. Boho jest stylem, który podbija nowoczesne wnętrza. Wyróżnia go indywidualność, która przejawia się w dodatkach, takich jak plakaty, obrazy, pamiątki z wyjazdów, dekoracje. Boho to styl, w którym każdy może wyrazić siebie, ponieważ podkreśla to jacy jesteśmy, jak pracujemy, jak odpoczywamy i co nas fascynuje. Dzięki temu stylowi możemy sprawić, że będziemy czuć się we własnym mieszkaniu jak na upragnionych wakacjach.

Szukasz większej ilości inspiracji? Zobacz co proponuje sklep internetowy https://vivaldimeble.pl

Przeczytaj także:
Dom

Prace budowlane - jakiego wykonawcę wybrać?

Dom

Czym kierować się przy wyborze szafki pod umywalkę?

Dom

Jakie suszarki na pranie do małego mieszkania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *