Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Styl

Laptopy polesingowe i powystawowe – czy opłaca się je kupić?

Tani MacBook, iMac, laptop czy notebook to marzenie nie jednego użytkownika, który zwyczajnie nie jest w stanie pozwolić sobie na zakup nowego sprzętu. Ale z drugiej strony może pojawić się obawa, że tańszy komputer nie spełni oczekiwań pod względem jakości. I choć uda nam się sporo zaoszczędzić, finalnie kupno używanego sprzętu będzie ekonomicznie nieopłacalne. Czy rzeczywiście tak jest?

Laptopy – outlet używanego sprzętu

To, że kupno używanego sprzętu komputerowego pozwala zaoszczędzić sporo gotówki, wie każdy z nas. Jednak taka oszczędność powinna być uzasadniona ekonomicznie – używany komputer powinien być w 100% sprawny, a jego wydajność nie może pozostawiać wątpliwości. Powinien również posłużyć nam przez kolejnych kilka lat.

używane laptopy

Sprawdzonym rozwiązaniem jest w tym zakresie postawienie na polesingowe MacBooki lub inne laptopy i notebooki powystawowe. O ile ich sprzedażą zajmują się profesjonalne podmioty, zupełnie nie należy się obawiać o jakość sprzętu, choć ten był wcześniej użytkowany.

Sprawne, wydajne, tanie laptopy i PC-ty

Sprzęt komputerowy, który udostępniany jest w ramach outletów, pochodzi z wystaw sklepowych lub od firm, gdzie był używany przez ich pracowników w ramach umów leasingowych. Zanim trafi do ponownej sprzedaży, jego jakość, sprawność i wydajność jest wieloetapowo sprawdzana. Można mieć zatem pewność, że na przykład tani iMac z powodzeniem posłuży nam do pracy przez kolejne lata. Tu warto podkreślić, że taki profesjonalny laptop czy MacBook outlet udziela swoim klientom gwarancji na sprzedawane komputery. Zazwyczaj jest to 12 miesięcy od dnia ich zakupu. Takie rozwiązanie na pewno będzie przekonujące dla wielu użytkowników.

Używany a nowy Apple MacBook

Za opłacalnością zakupu polesingowego lub powystawowego MacBooka czy innego laptopa przemawia kilka faktów. Po pierwsze, o czym już pisaliśmy, będzie to komputer w pełni sprawny. Po drugie, jego „wiek” nie przekracza zazwyczaj 3-4 lat, co oznacza, że mamy do czynienia ze stosunkowo „młodym” sprzętem. Po trzecie, jego wydajność i parametry – obiektywnie rzecz biorąc – nie odbiegają mocno od tego dopiero co wyprodukowanego. Tu warto podkreślić, że w obszarze wydajności procesorów nie obserwujemy w ciągu ostatnich lat dużych rewolucji. Zatem starsze poleasingowe MacBooki czy notebooki powystawowe nie będą wcale zostawać mocno w tyle.

Trzeba jeszcze wspomnieć o kosztach takiego zakupu. Inwestując w komputery outletowe możemy zaoszczędzić nawet 30-40% w porównaniu ze sklepową ceną.