Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Styl

5 wskazówek przy organizacji 18-nastki!

Osiemnaste urodziny są raz w życiu. Dlatego powinny zostać zorganizowane hucznie i w towarzystwie wszystkich bliskich osób. W tym celu należy w sposób szczególny dopracować każdy szczegół, aby uroczystość stała się nie tylko najlepszą imprezą pod słońcem, lecz również na długo pozostała w pamięci. Zatem co zrobić, aby dzień osiemnastych urodzin i wejścia w dorosłe życie stał się wyjątkowy? Poniżej przedstawiamy garść cennych wskazówek, które pozwolą zorganizować imprezę urodzinową w niepowtarzalny sposób.

1. Miejsce uroczystości i dekoracje

Decydując się na organizację osiemnastych urodzin w licznym gronie, należy wybrać odpowiedni lokal. Powinien on zapewniać odpowiednią ilość miejsca na ustawienie stołów i spożywanie dań oraz napojów, a także przestrzeń na zabawę taneczną. Dokonanie rezerwacji sali powinno odbyć się z kilku miesięcznym wyprzedzeniem – nie należy tego odkładać na ostatnią minutę, ponieważ termin może już być zajęty. Wybierając lokal, warto zwrócić uwagę, jaki ma potencjał, jeśli chodzi o stworzenie oprawy aranżacyjnej i dobór dekoracji.

2. Oprawa muzyczna

Po dokonaniu wyboru lokalu należy poszukać zespołu na zabawę taneczną. Może to być zespół muzyczny lub DJ. Wszystko zależy od charakteru imprezy – czy ma być elegancko w stylu glamour, czy może nowocześnie ze skoczną muzyką. Charakter imprezy zawsze zależy od solenizanta – to jego święto.

3. Lista gości i zaproszenia

Gdy lokal zostanie zarezerwowany, a oprawa muzyczna wybrana, wówczas pora sporządzić listę gości. Zwykle na etapie rezerwacji lokalu należy podać przybliżoną liczbę osób, która weźmie udział w imprezie. Gdy mamy już listę gości, wówczas należy wybrać zaproszenia na 18 urodziny. Ich estetyka nie może być przypadkowa – powinna dostać dostosowana do charakteru imprezy. W tym celu warto odwiedzić profesjonalny sklep internetowy oferujący tego typu produkty. Takim miejscem jest sklep Kartkownia oferujący zaproszenia, winietki, a także zawieszki wykonane na wysokiej jakości papeterii. Podczas wypisywania zaproszeń, należy pamiętać o tym, aby wszystkie informacje były czytelne.

4. Menu i napoje

Nad menu i doborem napojów, w tym również alkoholu na osiemnastkę, zawsze czuwają rodzice wspierający solenizanta. Warto usiąść razem i sporządzić listę dań, zakąsek, ciast, a także wybrać tort, koniecznie w ulubionym smaku solenizanta, a także dobrać napoje. Jeśli chodzi o alkohol, należy zachować ostrożność, w szczególności, gdy część znajomych nie ma jeszcze skończonych osiemnastu lat.

W końcu to pierwszy dzień, gdy solenizant może swobodnie wypić procentowy napój. Menu i napoje można zorganizować we własnym zakresie lub zamówić catering albo skorzystać z oferty lokalu gastronomicznego. Warto także zadbać o napoje bezalkoholowe nie tylko dla osób nieletnich, ale także dla niepojących w ogóle alkoholu.

5. Dodatkowe atrakcje

Oprócz wyśmienitego jedzenia i przebojowej muzyki warto zadbać o dodatkowe atrakcje. Mogą to być konkursy prowadzone przez wodzireja albo gry i zabawy integracyjne. Miłym akcentem okaże się filmik lub pokaz slajdów ze zdjęciami z dzieciństwa z podziękowaniami dla rodziców. Można również zorganizować gry planszowe lub koncert karaoke.