Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Zbawienny wpływ piłki na zdrowy kręgosłup

Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej oraz ciągły stres – to coraz częściej spotykane przyczyny chronicznego bólu kręgosłupa i napięcia mięśni, jakie doświadczają zarówno osoby starsze, jak i nastolatków. Co należy więc zrobić, aby poczuć ulgę i zapobiec powstawaniu zmian zwyrodnieniowych? Okazuje się, że doskonałym rozwiązaniem jest codzienny trening z piłką gimnastyczną.

Piłka gimnastyczna – sprzęt do ćwiczeń w każdym wieku

Piłka gimnastyczna jest przedmiotem niezwykle uniwersalnym i prostym w użyciu. Może być wykorzystywana przez osoby w każdym wieku, pod warunkiem, że nie mają one do tego wyraźnych przeciwwskazań.  

Ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną skutecznie odciążają stawy i zmęczony kręgosłup, uśmierzają ból, nadają kręgosłupowi elastyczność oraz pozytywnie wpływają na zachowanie prawidłowej postawy ciała. Efektywnie zmniejszają one napięcie mięśni przykręgosłupowych oraz odcinka lędźwiowego. Użycie piłki może być ponadto doskonałym sposobem na przełamanie się do regularnych ćwiczeń oraz pomysłem na dobrą zabawę, odpoczynek i relaks.

Należy pamiętać, że aby trening przyniósł oczekiwane rezultaty, ważne jest poprawne jego wykonywanie. Podczas kolejnych ćwiczeń plecy powinny być wyprostowane, łopatki ściągnięte, a brzuch wciągnięty.

piłki do ćwiczeń

Piłka do siedzenia – zdrowa alternatywa dla fotela

W drodze do zapewnienia kręgosłupowi zdrowia, warto wykorzystać piłkę do siedzenia, która doskonale sprawdza się jako alternatywa dla biurowego fotela. Umożliwia ona jednoczesną realizację powierzonych zadań oraz wykonanie łatwego treningu mięśni głębokich brzucha, miednicy oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Takie rozwiązanie pozwala kręgosłupowi na przybranie naturalnej krzywizny oraz uwolnienie napięcia z okolic bioder i lędźwi.

Jak wybrać piłkę gimnastyczną?

Podczas zakupu piłki gimnastycznej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Istotna jest grubość materiału oraz maksymalne obciążenie, jakie piłka wytrzyma. Warto zwrócić uwagę na przeprowadzone testy i certyfikaty. Świadczą one o wysokiej jakości piłki i bezpieczeństwie. Piłki gimnastyczne dostępne są w wielu rozmiarach. Wybrany wariant należy uzależnić przede wszystkim od wzrostu użytkownika, aby podczas treningu piłka poprawnie spełniała swoje zadanie.