Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Zabiegi medycyny estetycznej, które pomogą w trądziku różowatym

Trądzik różowaty to przewlekła zapalna choroba skóry, która objawia się występowaniem intensywnego zaczerwienienia, poszerzonych naczyń krwionośnych, grudek i krostek na twarzy. Warto wiedzieć, że dermatologiczne leczenie trądziku różowatego można wspomóc również skutecznymi zabiegami medycyny estetycznej. Najczęściej polecanym zabiegiem na trądzik różowaty jest laseroterapia Cutera Excel V+ – innowacyjne urządzenie działa na wszystkie objawy trądziku różowatego i może długotrwale złagodzić chorobę.

Co to jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to choroba zapalna skóry, która najczęściej dotyka osoby z fototypem skóry I i II, czyli o bardzo jasnej karnacji. Zazwyczaj obejmuje środkową część twarzy. Zmiany skórne w postaci rumienia, teleangiektazji, a z czasem również grudek i krostek są bardzo uciążliwe i stanowią poważny defekt estetyczny, którego niełatwo jest się pozbyć. Bardzo trudno jest doprowadzić do całkowitego zaniku zmian skórnych w przebiegu trądziku różowatego. Stosując odpowiednie leczenie i pielęgnację, można wyraźnie złagodzić objawy i zahamować postęp choroby. Jakie zabiegi na trądzik różowaty wybrać? 

Leczenie trądziku różowatego laserem Cutera Excel V+

Cutera Excel V+ to najlepiej sprawdzony laser przeznaczony do usuwania zmian naczyniowych i trądziku różowatego. Cutera Excel V+ może pracować na dwóch długościach fal (532 lub 1064 nm), posiada dwie głowice (chłodzącą CoolView oraz precyzyjną rączkę Dermastat) oraz większą plamkę lasera w porównaniu do podobnych urządzeń. Wszystko to ma wpływ na efektywność leczenia trądziku różowatego laserem. Podczas zabiegu wiązka światła lasera zostaje pochłonięta przez hemoglobinę naczynka krwionośnego, następnie wytwarza się ciepło, które powoduje fotokoagulację. Ciepło przenoszone na ścianę naczynia trwale je zamyka. 

Zalety zabiegów na trądzik różowaty laserem Cutera Excel V+:

  • wszechstronne działanie – światło lasera dociera na różne głębokości w skórze, dzięki czemu może zarówno zamykać popękane naczynka, jak i leczyć powierzchniowe grudki i krostki,
  • najwyższa skuteczność wśród laserów naczyniowych,
  • całkowite bezpieczeństwo – brak zagrożenia poparzeniem, pojawienia się blizn i innych skutków ubocznych,
  • szybkość procedury – usuwanie niedoskonałości następuje niemal dwa razy szybciej niż w przypadku podobnych urządzeń.

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają terapię laserem Cutera Excel V+ przede wszystkim dlatego, że jest to najlepszy na rynku laser naczyniowy, który pozwala na bezpieczne i precyzyjne usuwanie zmian naczyniowych, również będących objawem trądziku różowatego.

Odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

Chociaż cera przy trądziku różowatym jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna, to podobnie jak każda inna, potrzebuje regularnego złuszczania. Oczywiście peeling do skóry z trądzikiem różowatym musi być właściwie dopasowany, aby jej dodatkowo nie podrażniać. Dobrze dobrany zabieg złuszczający to świetny sposób na dokładne oczyszczenie skóry z trądzikiem różowatym i ograniczenie powstawania zmian zapalnych. W przebiegu trądziku różowatego można zastosować chociażby zabieg Hydrafacial – łagodną formę mikrodermabrazji z użyciem strumienia wody i próżni połączoną z aplikacją substancji aktywnych.

W przypadku skóry z trądzikiem różowatym szczególną uwagę należy zwrócić na dobór kosmetyków pielęgnacyjnych. Powinny być to preparaty zalecone przez dermatologa, wykwalifikowanego kosmetologa bądź specjalistę medycyny estetycznej. Na pewno nie można używać przypadkowych drogeryjnych kosmetyków, które mogą jeszcze zaostrzać stan zapalny skóry. Najlepiej jest więc sięgać po kosmetyki apteczne dedykowane do cery z trądzikiem różowatym. Warto też regularnie korzystać z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wykwalifikowany kosmetolog umiejętnie dobiera skład i stężenie preparatów do stanu skóry pacjenta, więc nie ma ryzyka, pogorszenia się stanu skóry.

Jeśli masz trądzik różowaty, pamiętaj, że peelingów oraz zabiegów złuszczających nie powinieneś nigdy wykonywać na własną rękę!

Zmagasz się z trądzikiem różowatym? Szukasz skutecznego sposobu na złagodzenie dolegliwości? Dowiedz się więcej na temat zabiegu na trądzik różowaty laserem Cutera Excel V+: https://klinikamiracki.pl/laseroterapia/laser-cutera-excel-v-plus/