Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Szafka przyłóżkowa jako niezbędny dodatek do łóżka rehabilitacyjnego

Jeśli jesteśmy w sytuacji, że opiekujemy się osobą niepełnosprawną, to staramy się jej zapewnić najlepsze warunki. Pomocne tutaj stają się wszelkie sprzęty rehabilitacyjne. Oczywiście najważniejsze są łóżka rehabilitacyjne, które niezwykle pomagają w opiece nad taką osobą. Dobór odpowiedniego sprzętu może stanowić wyzwanie. Na szczęście oferta różnego rodzaju akcesoriów, dodatków i mebli jest bardzo szeroka.

Niezbędne akcesoria, dodatki i meble komplementarne do łóżek rehabilitacyjnych

Bardzo ważnym elementem ułatwiającym życie jest szafka przyłóżkowa. Jest to niezbędna rzecz, dzięki której codzienne czynności staną się sprawniejsze. Dodatkowe poręcze do łóżek ułatwiają funkcjonowanie osoby chorej oraz zapewniają nie tylko bezpieczeństwo podczas wstawania, ale również stabilne wsparcie w trakcie siadania. Bardzo dobrym dodatkiem jest także podpórka pod plecy, która pozwala na regulację podparcia osoby leżącej w łóżku. Te i jeszcze inne akcesoria sprawiają, że mimo choroby pacjent czuje się lepiej, a osoba, która się nim opiekuje ma nieco prostsze zadanie. Bogaty wybór akcesoriów pomaga w pielęgnacji i opiece nad chorą osobą.

Funkcjonalność szafek przyłóżkowych – czego możemy oczekiwać

Szafki przyłóżkowe są niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Dzięki nim osoba chora może spożywać sama posiłki bądź czytać. Jednym z modeli jest szafka Rubens 2, która posiada zmienna regulację półki bocznej. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, bo pozwala na dopasowanie wysokości do każdego pacjenta. Dodatkowo posiada szufladę oraz półki. Jest to przestrzeń, w której można trzymać niezbędne leki, telefon, jedzenie i picie. Szafka przyłóżkowa została także wyposażona w cztery koła, z czego dwa posiadają blokadę. Jest to znaczne ułatwienie, jeśli potrzebujemy mieć dostęp do osoby leżącej z każdej strony. Wówczas wystarczy tylko delikatnie przesunąć szafkę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stolik przyłóżkowy. Podnosi znacząco komfort w opiece. Można regulować jego wysokość od ok. 79 do 113 cm. Dodatkowo posiada siedmiostopniową regulację kąta nachylenia blatu do 45 stopni.

Niezwykle mobilny, wyposażony w cztery kółka, z czego dwa posiadają blokadę. Można na nim spożywać posiłki lub postawić laptopa i oglądać ulubione filmy i seriale. Jeśli osoba chora sama się porusza, to nie ma potrzeby zakupu szafki z ruchomym blatem. Wystarczy szafka RUBENS 7. Posiada ona jedną szufladę, otwartą półkę oraz zamykaną przestrzeń podzieloną na dwa poziomy. Doskonale pomieści wszystkie niezbędne rzeczy pierwszej potrzeby. Sprawdzi się zarówno w domu, szpitalu oraz we wszystkich placówkach opiekuńczych. Najważniejszymi elementami wszystkich szafek są kółka. Sprawiają one, że są to meble mobilne i bardzo szybko można je przestawić. Wszystkie posiadają oczywiście blokadę, tak aby przez przypadek nie pchnąć jej za mocno. Szafki przyłóżkowe sprawiają, że opieka nad osobą chorą staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Jest to także bardzo istotny element dla pacjenta, który na wyciągnięcie ręki ma każdą niezbędną rzecz.

Najważniejsze parametry szafki do łóżka rehabilitacyjnego

Łóżka rehabilitacyjne to już nie tylko wyposażenie szpitali czy domów opieki. Coraz częściej takie łóżka znajdują się z zwykłych domach, gdyż chorym opiekują się domownicy. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które znacznie ułatwia i usprawnia opiekę. Do łóżek rehabilitacyjnych można dokupić odpowiednią szafkę. W zależności od tego, czy opieka nad osobą chorą będzie przebiegać długo czy krótko, możemy wybrać odpowiednio zaawansowany model. Szafki Rubens produkowane są w okleinie bukowej, dzięki czemu idealnie pasują do tej samej serii łóżek pielęgnacyjnych. Wysokość takiej szafki to 86cm, co sprawia, że z łatwością sięgniemy po każdą rzecz leżąc na łóżku. Jest to szafka dość głęboka, bo aż na 45cm, także w środku zmieści się sporo rzeczy. Szafka Rubens 2 posiada blat roboczy o wymiarach: szerokość 58cm, głębokość 32cm. Jest to bardzo solidna i trwała konstrukcja o wadze 41,5kg.

Dwustronnie otwierane szuflady i drzwiczki to dodatkowe atuty ułatwiające życie. Szafka Rubens 1 jest prostszym rozwiązaniem od poprzedniej szafki. Różnica polega na tym, że blat nie posiada możliwości regulacji wysokości ani kąta pochylenia. Jest to rozwiązanie dla osób, które są bardziej samodzielne. Stolik Rubens 3 i Rubens 9 to praktyczne i funkcjonalne stoły z regulowanym blatem. Są one niezwykle stabilne i pozwalają na maksymalne obciążenie robocze aż do 20 kilogramów. Regulacja wysokości stolika jest bardzo prosta i możliwa do wykonania przy użyciu tylko jednej ręki. Bardzo łatwa w montażu i szybka w transporcie dzięki 4 kółkom. Rama stolika została wykonana ze stali lakierowanej proszkowo. Sprawia to, że jest on trwały i wytrzymały. Zarówno stoliki jak i szafki są niezwykle pomocne w codziennej pielęgnacji pacjentów. Ułatwiają pracę, sprawiają, że pod ręką mamy wszystko to, czego potrzebujemy.