Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Problem z parkowaniem w mieście

To jeden z elementów, które sprawiają najwięcej trudności początkującym kierowcom. Jednak wiele z tych, którzy mają już jakiś czas prawo jazdy nie może sobie poradzić. Parkowanie jest czynnością bardzo ważną, prawidłowe jej wykonywanie daje gwarancje, iż na naszym samochodzie szybko nie pojawią się otarcia lub wgniecenia, które biorą się z nieprawidłowo wykonywanej właśnie tej czynności.

To jeden z elementów, które sprawiają najwięcej trudności początkującym kierowcom. Jednak wiele z tych, którzy mają już jakiś czas prawo jazdy nie może sobie poradzić. Parkowanie jest czynnością bardzo ważną, prawidłowe jej wykonywanie daje gwarancje, iż na naszym samochodzie szybko nie pojawią się otarcia lub wgniecenia, które biorą się z nieprawidłowo wykonywanej właśnie tej czynności. W mieście parkowanie jest o wiele trudniejsze – gdzie zatem parkować jeśli nie jesteśmy jeszcze wprawieni w ten manewr? Przeczytaj i sprawdź.

Parkingi prywatne

Dają one gwarancje wolnego miejsca oraz bezpiecznego parkowania, bez pośpiechu, gdy na przykład drugie auto jedzie za nami. Możemy na spokojnie skupić się na tym manewrze i prawidłowo go wykonać. Dodatkowo wybierając te miejsca oszczędzamy, ponieważ często są tańsze niż parkowanie w strefie. Niejednokrotnie właśnie dlatego kierowcy wybierają właśnie te miejsca. Oprócz oszczędności, do zalet prywatnych parkingów należą:

  • Duże przestronne miejsca,
  • Ochrona monitoringu oraz stróża 24/7,
  • Możliwość zarezerwowania miejsca tam, gdzie najlepiej nam się parkuje,
  • Doskonałe lokalizacje, ponieważ parkingu te często umieszczone są w centrum miast, będąc tym samym dużą konkurencją dla stref płatnego parkowania,
  • Możliwość wykupienia abonamentu na parkowanie,
  • Duża ilość miejsc.

Jak znaleźć taki parkingi w swoim mieście? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło na przykład Parking Kraków – i przefiltrować dostępne wyniki, a następnie wybrać ten, który najbardziej odpowiada nam lokalizacją.

Wykupione miejsca pod blokami

Coraz częściej kupując lub wynajmując mieszkanie mamy możliwość wykupienia własnego miejsca parkingowego. Dla wielu może okazać się to zbawienne, jeśli mieszkanie znajduje się na osiedlu, gdzie mało jest zwykłych miejsc parkingowych. Jednak takie rozwiązanie ma swoje minusy: Coraz więcej deweloperów, nie wiedzieć dlaczego, projektuje parkingi przy blokach na minimetry, co sprawia, że zarówno parkingi, jak i miejsca udostępnione na nich są małe. Częstym widokiem jest, iż ktoś nie może wyjechać lub zaparkować na swoim miejscu, ponieważ dookoła stoją inne samochody.

Doszkalanie się z parkowania

Jeśli nasze problemy z parkowaniem są duże, warto pomyśleć o wykupieniu lekcji u instruktora jazdy w celu poćwiczenia parkowania. Mamy wówczas pewność, że poznamy od podstaw techniki parkowania oraz poćwiczymy je w praktyce. Koszt jednej lekcji to około 40 – 100 zł w zależności od indywidualnego cennika instruktora. Co ważne: żeby wykupić taką lekcje nie musimy uczęszczać na kurs prawa jazdy. Możemy mieć je od kilku lat i wykupić godziny by poćwiczyć.