Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Wymiana blatu – czy warto?

Blat kuchenny, na którym wykonujemy w zasadzie wszystkie kuchenne czynności, na którym stawiamy gorące naczynia, kroimy, niejednokrotnie wylejemy coś na jego powierzchnię, i cały czas go czyścimy, jest najbardziej ze wszystkich elementów kuchennych narażony na szybkie zniszczenie. Jeśli Twój blat zaczął nieestetycznie wyglądać lub spuchł pod wpływem wilgoci najwyższy czas na zmianę. Czy w tym przypadku musisz decydować się na remont całej kuchni? Absolutnie nie! Wystarczy wymiana blatu w kuchni.

Wymiana blatu – czy warto?

Jak najbardziej! Jeśli pozostałe elementy kuchni nie wymagają odświeżenia, to nie ma sensu inwestować o wiele więcej gotówki w remont całej kuchni. Blat z powodu swojej funkcji jest najczęściej używanym obiektem kuchennym, stąd nie ma się co dziwić, że okres jego żywotności jest jednym z najkrótszych.

Warto wymieniać blat?

Na rynku co kilka lat obserwujemy zalew nowych materiałów, które w założeniu są coraz bardziej odporne na działanie czynników, jakie napotkać mogą np. w środowisku kuchennym. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów blatów kuchennych, są blaty laminowane z płyty wiórowej. Są praktyczne, tanie, a co najważniejsze łatwe w utrzymaniu. Blat laminowany szybko wyczyścimy, nawet wtedy, gdy jest bardzo zabrudzony.

Blat kuchenny

Zaokrąglone krawędzie?

Przy wymianie kuchennego blatu warto zadbać również o jego krawędzie. Niektóre blaty mają ostre zakończenia, co może stanowić zagrożenie urazem dla nas, a tym bardziej dla dzieci. Jeśli w przypadku blatu, na który się zdecydowaliście również tak jest, warto dobrać do niego odpowiednią listwę, która zabezpieczy przed przykrymi rozcięciami.

Jeśli masz możliwość staraj się wybierać blaty kuchenne, które są fabrycznie zaokrąglone. Źle przymocowana listwa może się odklejać, co powodować będzie frustracje i mało elegancki wygląd. W przypadku zaokrąglonych krawędzi nie musimy się martwić o wystąpienie takiego rodzaju niebezpieczeństwa.

Przeczytaj także:
Dom

Jak wybrać narożnik do salonu?

Dom

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne

Dom

Schody z kamienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *