Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Jak nadać drugie życie starym meblom?

Praktycznie każdy z nas ma w swoim domu jakieś stare meble. Najczęściej stoją one zapomniane na strychu lub w piwnicy, lub nawet w naszym mieszkaniu, o czym nie jeden raz staramy się zapomnieć – odwracając wzrok, kiedy pojawią się w jego zasięgu. Czy jest jakiś sposób, żeby nadać im nowe życie? Jak przerobić stare meble?

Co zrobić ze starymi meblami?

Co można z nimi zrobić? Całkowicie je odmienić. Co oprócz kilku wolnych godzin i paru podstawowych narzędzi, nie wymaga w zasadzie więcej wkładu. Czasem wystarczy wziąć puszkę farby lub farb, które pozostały nam po ostatnim malowaniu, a mebel może zyskać nowe życie. Gdy ustawimy go w nietypowym dla niego miejscu i dobierzemy ciekawe dodatki, może stać się prawdziwą ozdobą wnętrza.

Nietradycyjne zastosowanie starych mebli

Jeśli na Twoim strychu kurzy się dawno nieużywana drabina Twojego dziadka lub dawne kubły na wodę, czy kosze, pod niezbędnym odświeżeniu, usunięciu drzazg, i oszlifowaniu, śmiało może je wykorzystać jako miejsce do przechowywania drobnych artykułów, czy książek. Gdy dodasz do nich ręcznie robione lub też inne pasujące stylem serwety, uzyskasz efekt, którego nie powstydziliby się najlepiej zarabiający architekci wnętrz.

Nowoczesność + vintage, czy to dobra para?

Jak najbardziej! Nic tak znakomicie nie przełamuje nowoczesnego i dość chłodnego, ascetycznego (czasem) wnętrza, jak lekki akcent w dawnym stylu. Stara nieużywana komoda, czy mało już modny stół? Bierz do ręki papier ścierny i działaj!

Jeśli na starym meblu schodzi farba, usuń ją w całości, a drewno zaimpregnuj odpowiednim specyfikiem.

Stare meble

Rozmontuj stary mebel

Jeśli na wstawienie starej komody, czy kredensu brakuje Ci miejsca lub niezbyt pasują one do wymyślonej przez Ciebie koncepcji, wyjmij pojedyncze szuflady lub półki, albo odkręć niektóre elementy mebla. Szuflady możesz pomalować na ciekawe kolory i poukładać na sobie, co zapewni nie tylko bardzo interesujący efekt, ale również zyskasz dodatkowe miejsce na domowe akcesoria.