Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Jak tanio i szybko przerobić meble?

W domu zapewne masz takie meble, które zamiast przyciągać wzrok skutecznie skłaniają Cię do jego odwrócenia. Jeśli tak, to może pora najwyższa coś z tym zrobić? My dziś zaproponujemy Ci kilka niedrogich sposobów na renowację starych mebli.

Stare meble = nowe meble!

Stare meble za pomocą dobrego pomysłu i kilku pociągnięć pędzla szybko możesz przeobrazić w nowoczesne i dopasowane do Twoje wnętrza wyposażenie. Zaaranżowanie starych mebli na nowo może stanowić tani sposób na urządzenia mieszkania, czyli w przypadku, gdy nie posiadasz swoich starych mebli, a niewykorzystywane już przez nikogo starocie otrzymujesz od sąsiada, czy rodziny.

Stare meble wykonane są bardzo często z bardzo dobrych materiałów. Zamiast maszyn meble konstruowali własnoręcznie stolarze. Dzięki czemu przetrwały więcej niż jedno pokolenie, i choć może czasem wypadają nieatrakcyjnie przy współczesnych meblach, wystarczy kilka poprawek i mogą stanowić dzieło sztuki.

Stare meble

Jak odnowić stare meble?

Sposobów mamy wiele. Przede wszystkim zastanówmy się co chcielibyśmy uzyskać i w jakim pomieszczeniu będą odnowione przez nas meble stały. Jaki panuje w danym wnętrzu wystrój?

Jeśli mebel jest duży – co bardzo często zdarza się w przypadku starych mebli – najprawdopodobniej mamy możliwość jego demontażu i zrobienia z jednego nawet kilku mebli. Gdzie górny pawlacz, na szafie pod sufit, służyć nam może jako komoda lub stolik.

Nadaj starym meblom blasku

Gdy uzyskamy już pożądany przez nas kształt starych-nowych mebli, przychodzi pora na zmianę „karoserii”. Opcji mamy kilka. Możemy:
– okleić stare meble,
– pomalować,
– nałożyć pokrowiec,
– nałożyć nowy materiał na stary.

I jest ich o wiele, wiele więcej. Prawdę mówiąc, w tym przypadku ogranicza nas tylko własna wyobraźnia oraz zasobność portfela. Wymienione przez nas metody są najmniej wymagającymi pod względem zarówno nakładu pracy, jak i zaangażowania materialnego.