Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Wentylator stojący do domu – czym kierować się przy jego wyborze?

W domach i mieszkaniach możliwe jest zastosowanie wielu różnych typów wentylatorów. Jednym z najchętniej wybieranych jest wentylator stojący. Jest on wyjątkowo funkcjonalny, stosunkowo tani i dostępny w różnych ciekawych odsłonach.

Stojący wentylator do domu – dostępne typy

Wśród wentylatorów stojących wyróżnić można trzy podstawowe typy. Są to wentylatory biurkowe, klasyczne oraz kolumnowe.

Wentylatory biurkowe mają zwykle wysokość około 30-40 cm. Mogą one być zupełnie nieruchome, a mogą też posiadać różne możliwości ustawienia zarówno jego położenia, jak i na przykład mocy obrotów.

Klasyczne, wysokie wentylatory stojące mają większą średnicę niż wentylatory na biurko. Są one zwykle regulowane według prędkości oraz wysokości. Zaletą tego rozwiązania jest to, że ochładzana jest większa powierzchnia pomieszczenia.

Wentylatory kolumnowe wyróżniają się natomiast występowaniem wielu wirników położonych jeden nad drugim zamiast jednego większego. Jest to rozwiązanie bardziej ergonomiczne jeśli chodzi o ilość zajmowanego miejsca. Dodatkowo wentylator kolumnowy często posiada możliwość sterowania nim przy pomocy pilota.

Ustawienia prędkości

Wybierając wentylator stojący warto zwrócić uwagę na to ile ustawień prędkości posiada. Oczywiście im jest ich więcej tym lepiej. Najbardziej zaawansowane modele wentylatorów mają nawet do kilkunastu prędkości pracy.

Dodatkowe funkcje

Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które posiada wentylator stojący. Bardzo ciekawą i przydatną opcją może okazać się między innymi sterowanie przy pomocy pilota. Coraz więcej nowoczesnych wentylatorów zapewnia tę właśnie możliwość.

Dobrze jest również pomyśleć o tym, ile hałasu produkuje wentylator. Nawet jeśli wydaje nam się początkowo, że wentylator nie jest aż taki głośny, zupełnie inne odczucie może dać jego stałe używanie. Jeśli mamy taką możliwość, warto wybierać ciche wentylatory.

Ciekawym pomysłem, który cieszy się ostatnio coraz większą popularnością, jest wentylator z nawilżaniem, nie tylko ochładza on powietrze, ale także pozwala zachować w pomieszczeniu korzystną wilgotność. Wentylator z nawilżaniem szczególnie dobrze sprawdza się w bardziej przestronnych pomieszczeniach.

Oprócz tego, wybierając wentylator stojący do domu, warto również zwrócić uwagę na producenta. Wybierajmy przede wszystkim produkty zaufanych firm, które znane są na rynku ze swej solidności i niezawodności. Dobry wentylator może być inwestycją na wiele lat, jeśli tylko wybierzemy go zgodnie z własnymi potrzebami.