Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Dobre meble nie zawsze muszą być drogie

Znalezienie mebli, które będą zarazem praktyczne, ładne i niedrogie stanowi nie lada wyzwanie. Zazwyczaj tanie meble wykonane są z wątpliwej jakości materiałów, a ich zakup kończy się szybką wymianą na nowe. Jak wybrać meble, przy których dobra cena idzie w parze z jakością? Przekonajmy się!

Przerabianie starych mebli

Dobrym sposobem na praktyczne tanie meble jest przeróbka starych. Jak pozyskać takie meble? Istnieje kilka sposobów. Wiele osób swoje stare meble wyrzuca, gdyż zakupili nowe, lepsze, ładniejsze. Zawsze, gdy widzimy osobę, która wystawia meble warto się zapytać, czy będą jej potrzebne, i czy możemy uzgodnić jakąś rozsądną, korzystną dla obu stron ceną. Może nawet uda nam się uzyskać mebel za darmo?

Nierzadko możemy w ten sposób „dorwać” prawdziwe perełki. Odpowiednio obrobione, przemalowane lub po drobnym demontażu okażą się prawdziwą ozdobą naszych wnętrza. Wniosek? Rozglądajmy się!

Stary mebel

Meble z palet

Ostatnio niezwykle modny trend, który w porównaniu do zakupu nowych mebli jest niezwykle tani. Koszt jednej palety zaczyna się nawet od 11 zł! Zatem nietrudno obliczyć, że montaż nowej kanapy, włącznie z materacem i przygotowaniem palety do użytku, wynieść nas może jedynie około 300-400 zł.

Na plus mebli z palet idzie nie tylko oszczędność zasobów pieniężnych, ale również możliwość stworzenia oryginalnego i dostosowanego idealnie do naszego wnętrza mebla.

Pchli targ zaprasza

I o ile na wielu pchlich targach możemy mieć do czynienia z prawdziwymi antykami, za których przyszłoby nam zapłacić kilka, jak nie kilkanaście tysięcy, to wielu sprzedawców pozbywa się tam starych i niepotrzebnych im już przedmiotów za przysłowiowe „grosze”.

Jeśli mieszkamy blisko niemieckiej granicy i mamy możliwość wybrania się na jeden z ich targów, to nie mamy co zwlekać, gdyż jest to świetna okazja do nabycia pięknych mebli w bardzo niskiej cenie. Nie ma na co czekać. Sprawdź w internecie, kiedy i gdzie organizują zjazd do wybierz się na niezobowiązująco wycieczkę, może uda Ci się wyłapać jakąś niesamowitą okazję!