Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Tanie i efektowne drzwiczki do kominka z szybą

Drzwiczki do kominka z szybą cieszą się niemałym zainteresowaniem wśród posiadaczy otwartego paleniska. Dlaczego? Ponieważ są najłatwiejszym sposobem na jego zamknięcie! Jeżeli chcesz, aby Twój kominek wyróżniał się nieprzeciętnym wyglądem i szukasz czegoś unikatowego, to postaw na drzwiczki do kominka z szybą tworzone na wymiar. Gdzie takie znaleźć?

Drzwiczki do kominka z szybą a inne rozwiązania

Drzwiczki do kominka z szybą to tylko jeden ze sposobów na zamknięcie istniejącego otwartego paleniska. Jest tani, łatwy w montażu, efektowny, dający piękny wizualnie efekt końcowy. Szukając jego minusów można znaleźć jeden: wydajność grzewcza. Jest ona dosyć niska: ok. 20%. Nie ogrzejesz przez to całego domu, ale przecież wszystkie nowo powstałe domy posiadają bardzo wydajne ogrzewanie podłogowe. Może więc ta wydajność nie jest dla Ciebie taka ważna? Jeżeli jednak chcesz cieszyć się możliwie najniższymi rachunkami za ogrzewanie, to zastanów się nad montażem wkładu kominkowego albo kasety kominkowej. Wkład – sam w sobie dość drogi. Ponadto dochodzą koszta odpowiedniej obudowy oraz skomplikowane prace remontowe, a to z kolei generuje kolejne wydatki. Ale wydajność grzewcza w tym przypadku sięga nawet 95%! A kasety kominkowe? Nieco droższe niż drzwiczki do kominka z szybą, ale…bardzo ładna wydajność grzewcza – 80%. Montaż? Wystarczy jedynie wsunąć kasetę w otwór. Pojawia się za to problem z dostępnością: niewielu producentów w Polsce zajmuje się wyrobem kaset kominkowych.

Drzwiczki do kominka z szybą na wymiar

Każde palenisko jest inne: jedne są większe, inne mniejsze, jedne są proste do zabudowy, inne mogą posiadać skomplikowane skosy. Najlepszym rozwiązaniem w takich przypadkach będzie zakup drzwiczek do kominka z szybą na wymiar, prosto u producenta. Może uda się znaleźć takiego, który zajmuje się ich ręcznym wytwarzaniem? A może nawet będziesz mógł brać udział w procesie projektowania? Akurat tak się składa, że znam markę, która ceni sobie kunszt rzemiosła bardziej od wszechobecnej, masowej produkcji. I której każdy wyrób kominkowy jest unikatowy, niepodrabialny, niepowtarzalny. Co to za marka?

Ręczna robota? Tylko Ignif

Ignif wszystkie drzwiczki do kominka z szybą wytwarza w sposób ręczny. Pracownicy marki zwracają niebywałą uwagę na najmniejsze detale, gdyż zdają sobie sprawę, że to właśnie one najbardziej wpływają na efekt końcowy. Każdy ich produkt wyróżnia się niepodważalną jakością. Doświadczenie zgromadzone na przestrzeni wielu lat pozwala designerom firmy na udzielanie cennych wskazówek podczas procesu projektowania drzwiczek. W tym przypadku tradycja – rzemiosło – łączy się z możliwie najnowocześniejszymi rozwiązaniami, gdyż założyciele Ignif stawiają na nieustanną kontrolę jakości i rozwój. Współpracują z różnymi instytutami badawczymi, szukają coraz to nowszych i lepszych podzespołów. Ignif to marka ciesząca się dobrą renomą i nie ma w tym nic dziwnego: sama sobie na to zapracowała.

Gdzie znaleźć produkty marki Ignif?

Na początek zapraszam Cię na stronę internetową firmy ignif.com, gdzie możesz znaleźć szczegółowe informacje odnośnie drzwiczek do kominka z szybą czy kaset kominkowych na wymiar. Odpowiednia zakładka pozwala też na stworzenie wstępnego projektu i jego kosztorysu. Jeżeli wolisz tradycyjny sposób robienia zakupów – stacjonarnie – zapraszam Cię do Koszalina na ulicę Szczecińską. Pamiętaj: kominek to coś, co będzie w Twoim domu prawdopodobnie na zawsze! Wybierz zatem najlepszą możliwą opcję.

Masz swoją firmę? Zobacz koniecznie także stronę www: seomamut.pl