Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Edukacja

Szkoła językowa czy prywatne korepetycje w Katowicach?

Współcześnie znajomość języka angielskiego jest bardzo doceniana, bądź to w pracy lub też na studiach. Nie mniej ważne jest posługiwanie się tym językiem na wysokim poziomie również przez uczniów w trakcie zajęć. Korepetycje Katowice są sprawdzoną metodą na naukę angielskiego. Zajęcia dodatkowe z tego przedmiotu pozwolą szybciej opanować język obcy za pomocą nowoczesnych technologii i dobrych nauczycieli.

Korepetytor i zajęcia indywidualne – zalety i osobliwości tego typu nauczania

Ważnym pytaniem, które często pojawia się w przypadku zajęć w szkole językowej, jest to, czy ten kurs naprawdę jest najlepszym rozwiązaniem. Wiele osób zastanawia się również czy jest też coś lepszego i bardziej skutecznego od zajęć językowych na które uczęszczają. Odpowiedź na te pytania nie jest prosta ani jednoznaczna, ponieważ na wysoki poziom kształcenia języków obcych składa się wiele czynników.

Zastanawiając się, czy wybrać indywidualnego korepetytora, czy zajęcia grupowe dla swojego dziecka, napotkamy wiele za i przeciw, z którymi można się spierać, ale odpowiedź nie jest prosta.  

Większość rodziców bardziej preferuje korepetycje z angielskiego Katowice w celu edukacji swoich dzieci, aby one mogły konkurować na rynku pracy i zapewniły sobie lepszą przyszłość. Korepetycje Katowice są najlepszym początkiem na drodze do dobrego wykształcenia i zapewniają jak najlepszy start w życiu. Kursy językowe takie jak korepetycje są zazwyczaj prowadzone w domu ucznia, nauczyciela lub online i mogą odbywać się kilka razy w tygodniu.

Korepetycje w Katowicach

Indywidualne korepetycje z angielskiego Katowice są dobre z wielu powodów takich jak:

  • Dodatkowa pomoc w zrozumieniu tematów szkolnych oraz przygotowanie do egzaminu – Twoje dziecko otrzyma wsparcie w postaci wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanego korepetytora;
  • Korepetytor będzie skoncentrowany tylko i wyłącznie na jednym uczniu;
  • Nauczanie będzie dostosowane do potrzeb Twojego dziecka, a nauka będzie się odbywać we właściwym tempie w miarę tego, jak uczeń będzie przyswajał wiedzę;
  • Zajęcia dodatkowe są elastyczne: poczynając od planowania harmonogramu lekcji, kończąc miejscem prowadzenia – w domu nauczyciela, ucznia lub online za pomocą komputera.

Szkoła językowa – jak się odbywają zajęcia i czy warto jest na nie uczęszczać?

Nauczanie grupowe ma wiele zalet, które czasami są pomijane. Twoje dziecko będzie miało możliwość interakcji z innymi uczniami oraz poznawania nowych ludzi, co oznacza, że będzie mogło usłyszeć jak inni uczestnicy komunikują się po angielsku i porównać swój poziom wiedzy do umiejętności innych uczestników. Ponadto dla małych dzieci ważna jest socjalizacja i przebywanie w społeczeństwie. A to właśnie umożliwiają zajęcia grupowe z języka angielskiego.

Jednak lekcja w większej grupie to także minus, ponieważ sprawia, że nauczyciel nie będzie skupiony wyłącznie na jednym dziecku. Ponadto podczas trwania kursu mogą być powtarzane te treści, które dane dziecko już zna a to sprawia, że takie zajęcia nie przynoszą zamierzonych korzyści i nie dostarczają nowej wiedzy.

Do głównych zalet zajęć w szkole językowej można zaliczyć:

  • Atrakcyjną cenę – takie lekcje zwykle są tańsze niż zajęcia dodatkowe indywidualne, a niektórym rodzicom przecież na tym zależy;
  • Szybszą naukę – dzieci znajdując się wśród rówieśników, będą miały możliwość do dzielenia się między sobą wiedzą i wątpliwościami związanymi z nauką języka a to przekłada się na korygowanie błędów;
  • Interakcję – zachęcenie do kontaktowania się między sobą i wzmacniania więzi społecznych. Na takich zajęciach panuje także atmosfera wzajemnej współpracy;
  • Szybką komunikację pomiędzy uczestnikami – zajęcia mogą być bardziej dynamiczne;

Szkoła językowa lub zajęcia indywidualne – co wybrać?

Wiedząc o zaletach obu sposobów, łatwo można zdecydować, który z nich jest bardziej dostosowany do potrzeb ucznia i jego stylu życia. Korepetycje Katowice dadzą szybsze rezultaty, natomiast podczas zajęć grupowych, dziecko znajdzie nowych przyjaciół. Korzyści z nauczania indywidualnego są nieograniczone, ale fakt, że Twoje dziecko będzie mieć pełną uwagę nauczyciela, jest prawdopodobnie najważniejszy. Jeżeli się zdecydujesz na zajęcia dodatkowe razem z korepetytorem, platforma Buki https://buki.org.pl/ zawsze Ci pomoże!