Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Świece naturalne dla przyjemności i dla zdrowia

Jednym z najważniejszych trendów obecnych czasów jest życie w zgodzie z naturą. Rośnie zatem zainteresowanie produktami przyjaznymi środowisku, jak i naszemu zdrowiu. W ten nurt doskonale wpisują się świece z wosku pszczelego czy też świece wytworzone z naturalnych wosków roślinnych.

Naturalne świece ręcznie robione to fantastyczna alternatywa na przykład dla świec z wosku parafinowego. Dlaczego? Ponieważ wosk parafinowy to odpad ropopochodny, a więc mający niewiele wspólnego z naturą. Zalet naturalnych świec jest jednak więcej. Nie każdy wie, że wypalają się one na czysto, a więc unikniemy kopcenia. W dodatku świece mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Przykładowo świeca z wosku pszczelego jonizuje ujemnie powietrze neutralizując promieniowanie emitowane przez komputery i inne urządzenia elektroniczne oraz ułatwiając oddychanie. Jest zatem idealna dla osób, które zmagają się z problemami oddechowymi, alergią czy też astmą!

Ekologiczna świeca w szkle wydaje się czymś ekskluzywnym, a może nawet fanaberią. Jednak biorąc pod uwagę jej właściwości zakup okazuje się dobrą inwestycją. Wszystko dlatego, że takie świece to nie tylko piękna dekoracja i nastrojowe światło, ale też to czego nie zobaczymy gołym okiem. Mowa o działaniu kojącym i relaksującym. Uwalniająca się ze świec z wosku pszczelego mieszanka miodu i propolisu ułatwia zasypianie, oddychanie, a nawet poprawia koncentrację!

Doskonałym przykładem jest świeca antyalergiczna VINCA WHITE marki VINCABEE. To ręcznie robiona świeca antyalergiczna, która roztacza wokół siebie przyjemny zapach, pozytywnie wpływając na jakość powietrza. Subtelny aromat świecy pozwoli nawet wyeliminować nieprzyjemne zapachy, w tym zapach dymu tytoniowego. Wystarczy palić taką świecę już kilkanaście minut dziennie, aby cieszyć się jej prozdrowotnymi właściwościami. W dodatku świeca z wosku pszczelego pali się trzy razy dłużej, a z wosków roślinnych dwa razy dłużej, niż tej samej wielkości świece wykonane z parafiny. Tym samym jedna świeca z wosku pszczelego starczy na wiele dni, a nawet tygodni. Świece są niezwykle dekoracyjne i do tego pozwalają zbudować przyjemny nastrój. Jeśli jednak postawimy na naturalne świece, na przykład te wykonane z wosku pszczelego, to będziemy  dodatkowo czerpać z mocy natury. Z ich pomocą pozytywnie wpłyniemy na mikroklimat w domu, a tym samym poprawimy swoje samopoczucie. Bez wątpienia taka dekoracyjna świeca z naturalnych surowców to najlepszy wybór dla każdego, również na prezent.