Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

BlogDom

Struga Quattro – nowa propozycja systemu rynnowego Bratex o wyjątkowych właściwościach

Tylko dobrze dobrany i prawidłowo zamontowany system rynnowy zapewni właściwe odprowadzanie wody z dachu, zabezpieczając jednocześnie mury przed nasiąkaniem. Które rynny wybrać? Idealnym dopełnieniem systemu dachowego, utrzymującym pełną funkcjonalność przez cały okres eksploatacji, będzie nowy system rynnowy Struga Quattro, dostępny w ofercie firmy Bratex Dachy Mrzygłód. Dlaczego właśnie to rozwiązanie?

Ekologia i solidność

Przede wszystkim system rynnowy Struga Quattro powstaje na bazie najwyższej jakości, skandynawskiej blachy stalowej SSAB. Jest to produkt ocynkowany ogniowo, który zostaje obustronnie pokryty warstwą podkładową oraz matowym lakierem GreenCoat RWS Pro BT o grubości 35 μm. Lakier ten utrzymuje kondycję estetyczną i funkcjonalną całego systemu rynnowego przez dziesiątki lat.

Skandynawska blacha SSAB wytwarzana jest w bio-technologii (BT), zgodnie z którą większość związków ropopochodnych znajdujących się w wierzchniej powłoce zastąpiono naturalnym olejem rzepakowym. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest skuteczniejsze ograniczenie wydzielania do atmosfery wielu szkodliwych substancji znajdujących się w lakierach powstających na bazie ropy.

System o wyjątkowych parametrach

Stalowe rynny w systemie Struga Quattro zapewniają najwyższą wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, stanowiąc jednocześnie najlepszą gwarancję zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i jakościowych. Podwieszany system rynnowy Bratex Struga Quattro to produkt jednolity (wszystkie jego elementy produkowane są z najwyższej jakości stali ocynkowanej podczas w pełni zautomatyzowanego procesu produkcji). Jego rury spustowe zamknięte są na felc, przez co pozostaje on niewidoczny. W systemie zastosowano również boczne łączenia kolanek rury, a także precyzyjne przetłoczenia lejów spustowych oraz haków do deski czołowej. Takie rozwiązania wpływają na doskonałą jakość wykonania, co z kolei przekłada się na długoletnią trwałość całego systemu.

System rynnowy Struga objęty jest automatyczną gwarancją w zakresie swej funkcjonalności przez okres 50 lat oraz powłoki lakierniczej przez 20 lat.

System rynnowy Struga Quattro charakteryzuje się:

  • symetryczną podwieszaną rynną bez widocznych od spodu haków
  • uniwersalnym narożnikiem tłoczonym z jednego elementu blachy
  • rurą spustową o kształcie trapezu z zaokrąglonymi narożami
  • stuprocentowo szczelnymi łącznikami rynnowymi, deklami oraz obejmami rury spustowej

Na dachach przeznaczonych pod montaż systemu Struga Quattro zaleca się instalację systemów przeciwśniegowych, co poprawić bezpieczeństwo użytkowe, a także pozwoli zwiększyć ochronę całego systemu przed uszkodzeniami.

System Struga Quattro oferowany jest w jednym rozmiarze odpowiadającym systemowi okrągłemu 135/100. Zaleca się go przede wszystkim do stosowania na połaciach o powierzchni 125-250 m2, przy założeniu zastosowania odpowiednio – jednego skrajnego i dwóch skrajnych spustów. Produkt dostępny jest w trzech popularnych matowych kolorach: 015 matt, 036 matt, 434 matt, co pozwala na łatwiejsze dopasowanie kolorystyczne systemu rynnowego do konkretnego pokrycia dachowego.

Przeczytaj także:
Dom

Jak wybrać narożnik do salonu?

Dom

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne

Dom

Schody z kamienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *