Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Stół skandynawski. Elegancja w Twoim domu

Nie słabnie popularność skandynawskiego stylu wykończenia wnętrz. Utrzymane w minimalistycznej formie pomieszczenia odznaczają się prostotą i elegancją. Żeby móc w pełni wykorzystać potencjał skandynawskiego klimatu potrzebne są odpowiednie meble – a jednym z najważniejszych jest stół skandynawski. Na rynku można znaleźć kilkadziesiąt typów produktów. Dowiedz się więc, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Chłodny design – jaki powinien być skandynawski stół?

Stół skandynawski, podobnie jak większość mebli i dodatków utrzymany w tym style, odznacza się chłodnym designem. W zaprojektowanych w ten sposób wnętrzach nie spotkamy więc żywych i wyrazistych kolorów, jak czerwony, czy też żółty, a raczej dominować będą biel i odcienie szarości. Również w takich kolorach powinien być stół skandynawski.

Ważny jest nie tylko jego kolor, ale również materiał, z którego został wykonany stół skandynawski – bezdyskusyjnie powinno to być drewno! Przy jego użyciu wykonywany jest blat, natomiast nogi mogą być wykonane z metalowych elementów lub rzadziej z plastiku. Dopuszcza się także elementy wykonane z kamienia. Bardzo ważne jest, by powierzchnia blatu została pokryta bezbarwnym lakierem – nadaje on połysku, a jednocześnie nie zmienia koloru drewna.

Idealny stół skandynawski

Trudno wyobrazić sobie prawdziwy dom bez stołu. To nie tylko praktyczny mebel, przy którym odbywa się wspólne spożywanie posiłków, odrabianie lekcji, czy też wykonywanie obowiązków zawodowych. W rzeczywistości, pełni on jeszcze jedną funkcję: jest miejscem spotkań domowników.

Mimo że styl skandynawski utożsamiany jest z chłodnymi, a wręcz zimnymi kolorami, to efektem końcowym takiej aranżacji są przytulne wnętrza. Mają one zachęcać do wspólnego spędzania czasu. Zadbaj więc, by wybrany przez Ciebie stół skandynawski idealnie wpisywał się w realizację takiego zadania.

Warto również pamiętać, że blatu stołu skandynawskiego nie powinno się przykrywać obrusami, ani serwetkami. Ważna jest ekspozycja naturalności drewna – jednego ze znaków rozpoznawczych stylu z dalekiej północy.