Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Ortopedyczne leczenie operacyjne – jakie zabiegi można wykonać w Krakowie?

W Krakowie nie brakuje dobrych specjalistów, którzy zajmują się ortopedycznym leczeniem operacyjnym czyli chirurgią ortopedyczna i chirurgią urazową. Oczywiście zabiegi te połączone są z kompleksową diagnostyką. Które zabiegi operacyjne wykonamy w Krakowie?

Specjaliści chirurgii ortopedycznej – Kraków

Zdrowy układ ruchu jest podstawą codziennego, sprawnego funkcjonowania. Ortopedyczne leczenie operacyjne bywa koniecznością, by przywrócić prawidłowe czynności kończyn, w tym przede wszystkim stawów, kości i mięśni. Oto które najistotniejsze zabiegi operacyjne oferują specjaliści w Krakowie. Dobrym punktem wyjścia do porównania zakresu zabiegów operacyjnych może być strona jednego z tamtejszych specjalistów:

Alloplastyka kolan i bioder, osteotomia

Alloplastyka czyli endoprotezoplastyka to jeden z najważniejszych zabiegów ortopedycznych, który można przeprowadzić w Krakowie. Zastąpienie implantami uszkodzonych stawów dotyczy zarówno stawów biodrowych, jak i kolanowych. Znajdziemy tu także specjalistów przeprowadzających zabiegi korekcyjne kolan czyli osteotomię okołokolanową – to operacja zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego, która często pozwala na odroczenie alloplastyki. 

Artroskopia stawowa

Techniki artroskopowe są uznane ze względu na ich niską inwazyjność i dużą skuteczność. Najczęściej ten rodzaj zabiegu stosuje się w zakresie uszkodzenia łękotek, więzadeł krzyżowych czy mikrozłamań w obrębie stawu kolanowego. Kraków oferuje artroskopię kolan, bioder, łokci i barków.

Zabiegi operacyjne rekonstrukcyjne

To jedne z istotniejszych i bardziej wymagających zabiegów przeprowadzanych w Krakowie. Ich zakres jest bardzo szeroki – od resekcji blizn i przeszczepów skóry, przez rekonstrukcję ścięgien, po  chirurgię rekonstrukcyjną kończyn.

Chirurgia stóp i rąk

Interwencja chirurgiczno-ortopedyczna obejmuje także różnego rodzaju deformacje stóp – m.in. tzw. paluch szpotawy, paluch sztywny, Halluks czy płaskostopie poprzeczne. W przypadku rąk i dłoni są to operacje kanału nadgarstka, tzw. palców strzelających, leczenie operacyjne przykurczu Dupuytrean’a i choroby De Quervain’a.