Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Dentysta – piękne oraz zdrowe zęby niezależnie od wieku pacjenta

Zęby stanowią wizytówkę każdego człowieka, dlatego też pragniemy, aby były one piękne, białe, proste oraz przede wszystkim zdrowe. W osiągnięciu owych celów, pomagają nam lekarze stomatolodzy.

Zęby stanowią wizytówkę każdego człowieka, dlatego też pragniemy, aby były one piękne, białe, proste oraz przede wszystkim zdrowe. W osiągnięciu owych celów, pomagają nam lekarze stomatolodzy. Dentysta Kraków każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby pacjenci opuszczali nasz gabinet uśmiechnięci oraz zadowoleni.

Chcąc zachować zdrowe zęby, nie należy udawać się do dentysty, tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy coś niepokojącego dzieje się w naszej jamie ustnej. Obok leczenia, równie ważna jest profilaktyka. Należą do niej wszelkie działania, które zapobiegają powstawaniu niekorzystnych zmian na naszym uzębieniu. Profilaktyka próchnicy to kilka kroków, których powinniśmy przestrzegać każdego dnia. Należy do nich przede wszystkim odpowiednia higiena jamy ustnej. Gabinet nasz oferuje profesjonalne zabiegi, które pomagają utrzymać zdrowy wygląd naszych zębów jak najdłużej. Higienizacja jamy ustnej polega na usunięciu kamienia nazębnego. W swojej ofercie posiadamy takie zabiegi jak: scaling, piaskowanie, polishing (polerowanie) oraz fluoryzację. Dodatkowo, wykonujemy również usługi wybielania zębów – zarówno metodą nakładkową, jak i również w gabinecie. Jak nas znaleźć? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. Dentysta Kraków

Co to jest stomatologia zachowawcza? Pod pojęciem tym kryje się zapobieganie próchnicy zębów, jak i również wszelkie naprawy ubytków szkliwa – które powstają zazwyczaj poprzez nasze złe nawyki, oraz naprawy kosmetyczne szkliwa i uzębienia, zarówno dziedziczne, jak i nabyte. Leczenie zachowawcze najlepiej wykonywać w początkowym stadium. Próchnica wówczas obejmuje niewielką część zęba, dlatego też leczenie nie jest aż tak bardzo inwazyjne. Polega ono na zupełnym opracowaniu tkanek zęba w ubytku oraz wprowadzeniu materiału, który za zadanie ma odbudować naruszoną strukturę zęba.

W zakresie oferowanych przez nas usług mieści się również ortodoncja. Polega ona na leczeniu wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych. Obok zdrowych oraz białych zębów, zależy nam również na tym, aby nasz zgryz był prosty. Lekarz ortodonta dobierze odpowiednią metodę leczenia indywidualnie dla każdego pacjenta. Leczenie to odbywa się za pośrednictwem aparatu ortodontycznego.

Ponadto, zajmujemy się również protetyką stomatologiczną. Istnieją przypadki, kiedy to ząb musiał zostać całkowicie usunięty. Wówczas w naszym gabinecie oferujemy możliwość uzupełnienia ubytku protezą – zarówno ruchomą: akrylanową lub szkieletową, jak i stałą: wkłady koronowe, koronowo-korzeniowe, korony akrylanowe, metalowe licowane akrylem lub porcelaną oraz mosty.