Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Rodzinne przyjęcie – zaskocz swoich gości niesamowitym zapachem

Kiedy organizujemy rodzinne przyjęcie, dbamy o wiele detali. W naturalny sposób zależy nam na stworzeniu przyjaznej atmosfery. Dlatego na to spotkanie powinniśmy zaprosić również piękne zapachy, które pomogą w wyczarowaniu odpowiedniego klimatu.

Świece zapachowe

Dlaczego świece zapachowe powinny zagościć na rodzinnym przyjęciu? Powodów jest co najmniej kilka. Nie wszyscy o tym wiemy, ale węch jest naszym najsilniejszym zmysłem. Jednak często przez nas samych bardzo niedocenianym. Zapachy, którymi się otaczamy, mają bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. W naturalny sposób przywołują również wspomnienia, sprawiają, że czujemy się bardziej zrelaksowani, albo przyjemnie pobudzeni. Świece zapachowe pomogą stworzyć nam wyjątkową atmosferę. A to, jaka ona będzie, zależy od aromatów, które wybierzemy.

świece zapachowe

Jakie zapachy wybrać?

Wybierając świece zapachowe powinniśmy kierować się efektem, jaki pomoże nam osiągnąć dany aromat. Nie każdy z zapachów będzie odpowiedni do charakteru, jaki ma przyjęcie. Inne świece powinniśmy zapalić podczas wieczornej kolacji, a inne w trakcie popołudniowego obiadu lub spotkania przy kawie. W pierwszym przypadku dobrym wyborem będzie chociażby wanilia, lawenda czy pomarańcza. W tym drugim postawmy na lekką zieloną herbatę, kwiat mandarynki. A do kawy idealnie będzie pasować na przykład zapach cynamonu, ponownie pomarańczy lub czekolady.

Duże znaczenie ma również pora roku – do letniego czasu dużo bardziej pasują lekkie kwiatowe zapachy. Natomiast zimą powinniśmy sięgnąć po nieco cięższe, rozgrzewające aromaty – najczęściej będą to przyprawy korzenne.

Jak palić świece zapachowe?

Jest kilka podstawowych zasad dotyczących palenia świec zapachowych podczas rodzinnych spotkań. Przede wszystkim, świece zapachowe nie powinny stać na stole lub blisko miejsca, w którym skupione są wszystkie osoby. Postawmy je nico dalej – ich aromat i tak będzie wyczuwalny.  Zapach nie powinien być zbyt intensywny – powinien być tłem. Wystarczy zatem, jeśli zapalimy nie więcej niż jedną świecę. Podczas jej palenia zadbajmy o dobrą wentylację w pomieszczeniu.