Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Przewodnik po Esteponie. Najciekawsze atrakcje miasta

Udając się na wakacyjny urlop do Estepony – ulubionego przez turystów miejsca na Costa del Sol – każdy nastawia się na wiele pięknych chwil nad pobliskim morzem. Jednak Estepona to nie tylko słońce i plaża. To miejsce pełne jest niesamowitych atrakcji, z których część powstała wyłącznie z myślą o turystach. Które z nich koniecznie powinieneś odwiedzić? Jakie zabytki czy inne ciekawe miejsca znajdziesz w Esteponie?

Zabytki miasta Estepona

Nie ma chyba lepszego miejsca na szukanie zabytków, niż muzeum archeologiczne. To, które znajduje się w Esteponie, mieści się w pobliżu Plaza Blas Infante, w budynku starego ratusza. Od 2013 roku turyści z całego świata mogą w nim podziwiać wiele zabytków archeologicznych wydobytych w pobliżu Estepony i szerzej, w całej Andaluzji. Wśród wielu rekwizytów kryje się kilka prawdziwych perełek, których mogłyby Esteponie pozazdrościć nawet największe europejskie muzea. Jedną z takich właśnie perełek jest licząca sobie ok. 5 tys. lat figurka Wenus z Estepony (La Venus de Estepona).

Nieopodal muzeum natkniesz się z pewnością – bez problemu i tracenia czasu na poszukiwania – na ruiny zamku Castillo de San Luís. W zasadzie są to już jedynie fragmenty murów zamku, jaki wybudowano w Esteponie w XVI wieku, tuż po zakończeniu wielkiej rekonkwisty. Choć sama budowla nie jest być może nazbyt imponująca, z całą pewnością mocno podkreśla fakt, iż Estepona to miasto bardzo stare o bardzo długiej i ciekawej historii. Między innymi dzięki tym murom łatwo jest tu poczuć oddech dawnych wieków.

Poszukując zbytów Estepony, warto odwiedzić również Plaza del Reloj – niewielki placyk otoczony starymi kamieniczkami i wypełniony starannie wypielęgnowaną roślinnością. Plaza del Reloj to jedno z najbardziej uroczych miejsc w całym mieście.

Atrakcje turystyczne Estepony

Dla pragnących wyjść z cienia starych murów i poszukujących atrakcji o nieco bardziej naturalnym charakterze, Estepona ma dwa naprawdę wyjątkowe miejsca, którymi są:

  • orchidarium,
  • Selwo Aventura.

Orchidarium w Esteponie to nic innego, jak ogród botaniczny. Nie jest to jednak nic, z czym mogłeś się wcześniej spotkać w Polsce. Orchidarium to jest bowiem nie tylko największym tego typu ogrodem w Hiszpanii (i jednym z największych w Europie), ale przede wszystkim stanowi miejsce wyjątkowe pod względem nasycenia barw i aromatów. Jego wykończenie i wyposażenie jest przy tym tak komfortowe, że wielu turystów chętnie spędza tu całe, długie godziny.

Jeśli chodzi o Selwo Aventura, to jest to chyba jeden z najciekawszych ogrodów zoologicznych, jaki przyjdzie Ci odwiedzić. Ogrody zoologiczne w Hiszpanii co do zasady starają się jak najbardziej skracać dystans pomiędzy znajdującymi się tam zwierzętami, a odwiedzającymi je ludźmi. W Selwo Aventura dystans ten momentami przestaje istnieć. Powstaje dzięki temu możliwość dotknięcia, a czasem nawet nakarmienia niektórych gatunków zwierząt, które swobodnie poruszą się pomiędzy turystami.

Nie jest to, oczywiście, wszystko, co warto zobaczyć w Esteponie, ale daje dobre wyobrażenie, jak wiele atrakcji czeka w tym mieście na turystów. W tym i na Ciebie. Nie chciałbyś ich wszystkich zobaczyć?