Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Przesiewacze wibracyjne, odwadniające i laboratoryjne – urządzenia niezbędne w każdej fabryce

Bez odpowiednich urządzeń do przesiewania materiałów nie jest obecnie możliwa wydajna praca żadnej fabryki. Przesiewacze, bo o nich jest mowa, to urządzenia, które są w stanie dokładnie przesiać produkty o średnicy od zaledwie 0.03 mm do 55 mm, sprawiając, że produkt końcowy będzie odpowiadał oczekiwanej przez klienta specyfikacji. Jest to niezwykle ważne w przypadku produkcji przemysłowej dla różnego rodzaju obiektów handlowych, jak i dla klientów indywidualnych.

Jakie produkty można przesiać za pomocą przesiewaczy?

Przesiewacze doskonale sprawdzają się w przypadku takich produktów spożywczych, jak cukier, sól, ryż, słonecznik, fasola, bakalie, płatki owsiane czy też różnego rodzaju mrożonki. Oprócz tego można je także stosować do takich produktów, jak nawozy sztuczne, detergenty, piasek kwarcowy, farby proszkowe, mączka wapienna, pigmenty, grys, tynki, gipsy, węgiel, koks, asfalt, a nawet farmaceutyki i farby proszkowe. Zastosowanie przesiewaczy jest więc bardzo szerokie.

Rodzaje przesiewaczy i ich przeznaczenie

Można wyróżnić kilka podstawowych odmian przesiewaczy. Standardowe przesiewacze typu MDS, WA, WAU i DF służą głównie do przesiewania drobnoziarnistych i gruboziarnistych produktów suchych oraz wilgotnych z niemal każdej gałęzi rolniczej i przemysłowej. Ich wydajniejszą formę stanowią przesiewacze wibracyjne. Są one wyposażone bowiem w specjalne wibratory bezwładnościowe, które wzbudzają taki przesiewacz w drgania liniowe wpływając pozytywnie na efekt końcowy ich pracy. W przypadku, gdy trzeba odwodnić grube i średnie materiały, doskonale sprawdzi się przesiewacz odwadniający, które posiadają specjalnie wzmocnioną konstrukcję, natomiast do badań laboratoryjnych materiałów doskonale sprawdzą się przesiewacze laboratoryjne. Te niewielkie urządzenia pozwalają na analizę materiałów sypkich o rozmiarach do 2 mm. Dzięki specjalnemu wyświetlaczowi możliwe jest szybkie odczytanie potrzebnych danych.

Przesiewacze wibracyjne jako idealne rozwiązanie w produkcji materiałów budowlanych i drogowych

Przesiewacze wibracyjne to rozwiązanie idealne dla fabryk, które produkują materiały do budowy obiektów i dróg. Możliwość pracy na sucho i na mokro, wibratory zwiększające skuteczność przesiewania materiałów oraz obniżona w stosunku do innych urządzeń tego typu masa, zmniejszająca pobór energii, sprawiają że nawet w przypadku przesiewania dużej ilości materiałów, można mieć pewność, że będą one zgodne z wygórowanymi wymaganiami jakościowymi dotyczącymi materiałów tego typu.