Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Co jest ważniejsze – sale weselne, czy transport gości?

Wesele bez gości weselnych nie może się odbyć. Jednak czasami ich transport może być poważnym problemem – zwłaszcza, jeśli po raz pierwszy organizujemy wesele. Na co warto więc zwrócić uwagę?

Blisko, czy daleko?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Dla niektórych osób wyjazd na wesele mające miejsce 400 km dalej nie jest żadnym wyrzeczeniem. Nie oznacza to jednak, że jest to standard! Większość osób nie chce wyjeżdżać własnym autem na wesele, głównie ze względu na alkohol. Dlatego kwestię ewentualnego dowozu zawsze dokładnie przemyśl!

Sale weselne we Wrocławiu a transport gości

Jeśli organizujesz wesele w dużym mieście, musisz liczyć się z utrudnieniami związanymi z transportem gości. I nie chodzi tu wyłącznie o osoby, dla których trzeba wynająć busy, ale też te osoby, które dojadą autem z dalszych lokalizacji. Zwłaszcza, że wybierając sale weselne w dużym mieście możemy mieć problem z… parkingiem. W praktyce może się okazać, że dystans pomiędzy miejscem zameldowania a salą weselną nasi goście będą musieli przebyć pieszo…

Jaki standard wybrać?

Transport gości na wesele może być problematyczny również pod kątem… standardu przewozu. Przyjęło się, że poziom standardu powinien być wprost proporcjonalny do długości trasy. Nie łudźmy się – zawsze znajdzie się osoba, która w gąszczu zalet znajdzie jedną, chociażby ukrytą wadę. Nie sugerujmy się więc końcowymi opiniami gości, lecz wybierajmy bezpieczeństwo i komfort. Na marginesie warto dodać, że sposób transportu może być o wiele bardziej komentowany, niż urządzenie sali weselnej.

Godzina powrotu

Koniecznie przeanalizuj też czas zakończenia imprezy. Zapytaj właścicieli domu weselnego, do kiedy maksymalnie możecie się bawić. Jeśli zabawa będzie trwać do białego rana, część gości będzie pewnie chciała wyjechać wcześniej.

Jeśli goście dla których wynajęliśmy transport mieszkają stosunkowo blisko, warto rozwozić ich w określonej przez nich godzinie. Jeśli jednak dystans ten będzie znacznie większy – przetransportowanie ich wszystkich razem będzie o wiele bardziej ekonomiczne. Warto nieco wcześniej zapytać gości, do jakiej godziny chcieliby się bawić i na kiedy załatwić transport powrotny.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli zależy Ci na zadowoleniu Twoich gości, weź pod uwagę również takie czynniki jak możliwość zatrzymania się pod ich domem, szybkość przewozu a także rozmiar wykorzystywanego w tym celu pojazdu. Nie zapominaj o tym, że sam środek transportu może być dla wielu gości ważniejszy, niż dom weselny.