Artykuły i informacje na miarę 21 wieku


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/remar.pl/wp-content/themes/remar/inc/templates/post-header/post-header-image-details-incontent.php on line 8
Dom

Prosty sposób na zwiększenie powierzchni do przechowywania – nadstawki na biurko i nie tylko

Aby zachować ład i porządek w domu czy mieszkaniu dobrze jest uporządkować rzeczy tematycznie i w miarę możliwości schować je w przeznaczonych do tego szafach, komodach czy szufladach. Piętrzące się stosy bibelotów na biurku, komodzie czy kuchennym blacie nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale także utrudniają funkcjonowanie i sprzyjają gubieniu się rzeczy. Niestety nie zawsze mamy możliwość dostawienia kolejnej szafy, gdyż mieszkanie ma swoje ograniczenia, a domownicy potrzebują minimalnej swobody ruchów. Co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy miejsca na dodatkowy mebel, a konieczne jest wygospodarowanie miejsca na piętrzące się „bezdomne” rzeczy? Nadstawki na szafki doskonale sprawdzą się w trudnych sytuacjach.

Nadstawki na biurko i nie tylko – na czym polega ich funkcjonalność?

Niemal w każdym domu znajdzie się niska komoda z szufladami, mała szafka w korytarzu czy też w kuchni, która sama w sobie pęka w szwach i aż się prosi o powiększenie. Nic prostszego, wystarczy dobrać odpowiednią pasującą stylem i rozmiarem nadstawkę i zyskamy całkiem nowy mebel. Komoda czy szafka z nadstawką zyska nie tylko nową przestrzeń do przechowywania, ale także całkiem nowy design. Z prostej szafki z półkami czy drzwiczkami, możemy zrobić elegancki stylowy kredens, natomiast z niewielkiego nieporęcznego biurka, wygodną przestrzeń do nauki i przechowywania przyborów szkolnych i artystycznych.

Jak wybrać nadstawkę na szafkę?

Wybierając nadstawkę na biurko, komodę lub szafkę przede wszystkim powinniśmy kierować się stylistyką, ale także funkcjonalnością. Jeżeli brakuje nam miejsca na przechowywanie szkła, warto wybrać stylową nadstawkę ze szklanymi drzwiczkami, która sprawi, że uzyskamy piękny pojemny kredens, jeżeli brakuje miejsca na książki, wystarczy wybrać nadstawkę z otwartymi półkami, na których z łatwością pomieścimy swoje literackie zbiory. Jeżeli chcemy stworzyć użyteczną i wygodną przestrzeń od nauki dla dziecka, wybierzmy nadstawkę dedykowaną do biurka, gdzie znajdzie się zarówno zamykana szafka na przybory szkolne, jak i otwarte półki na książki. Dobrze, aby stylistycznie nadstawka pasowała do biurka czy też szafy, na której zostanie zamontowana, pozwoli to uzyskać najbardziej estetyczny efekt.