Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Nowy uśmiech bez ograniczeń. Dowiedz się, na czym polega najnowocześniejsza technologia leczenia ortodontycznego

Invisalign – tak nazywa się najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek do zębów, przeznaczonych do korekcji wad zgryzu. System Invisalign wykorzystuje ultranowoczesny skaner iTero, dzięki któremu nie ma konieczności pobierania wycisku szczęki od pacjenta. Ponadto dzięki temu skanerowi możliwe jest otrzymanie szybkiej wizualizacji efektów leczenia. Przezroczyste nakładki na zęby Invisalign wykonane są z materiału SmartTrack, dzięki któremu „stworzenie” nowego uśmiechu odbywa się komfortowo, precyzyjnie i bardzo przyjaźnie dla pacjenta.

Nakładki na miarę potrzeb

Przezroczyste nakładki korygujące zgryz Invisalign są precyzyjnie dopasowywane do konkretnego pacjenta. Dzięki nowoczesnym możliwościom, jakie daje technologia druku 3D możliwe jest stworzenie niezwykle delikatnych, ale bardzo skutecznych nakładek, które korygują zgryz bardzo subtelnie. Technologia cyfrowego kreowania Clin Check umożliwia stworzenie nie tylko wizualizacji efektu, ale również całego planu leczenia pacjenta, dzięki czemu pacjent jeszcze przed założenie nakładek dokładnie wie, jak przebiegnie cały proces leczenia.

klinika stomatologiczna Warszawa

Sukces tkwi w prostocie

Mimo iż leczenie systemem Invisalign jest niesamowicie zaawansowane technologicznie, cały proces jest prosty i przejrzysty dla pacjenta. Daje to dużo spokoju, swobody i przewidywalności, które jest tak ważna dla pacjentów. Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem leczenia jest wykonanie cyfrowych skanów, prześwietlenia lub wycisku zębów pacjenta. Dzięki temu możliwe jest stworzenie precyzyjnego planu leczenia ClinCheck 3D. Następnie pacjent otrzymuje od lekarza prowadzącego leczenie zestaw przezroczystych nakładek, które zostały wykonane specjalnie dla niego. Nakładki należy nosić codziennie i co 1-2 tygodnie samodzielnie wymieniać. Co 6-8 tygodni pacjent powinien zgłosić się na kontrolę postępów i w celu pobrania nowego kompletu nakładek. Nakładki należy nosić przez 22 godziny na dobę, są one bardzo komfortowe, dlatego nie sprawia to żadnego problemu. Dzięki temu, że nakładki są zdejmowalne, pacjent może z łatwością dbać o higienę jamy ustnej. Po zakończeniu leczenia, konieczne jest zastosowanie aparatu retencyjnego, który zadba o utrzymanie zębów w nowej pozycji.