Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Projektowanie mieszkania – indywidualna wizja aranżacji wnętrz

Któż z nas nie marzy o pięknie zaaranżowanej przestrzeni wokół siebie? Każdy z nas posiada własne poczucie estetyki – większe bądź nieco mniejsze – a otaczające nas każdego dnia wnętrza mają bezpośredni na nas wpływ. Projektowanie mieszkania Kraków to kilkuetapowy proces, podczas którego stworzymy przestrzeń idealnie dopasowaną do każdego domownika.

Mieszkanie – inwestycja na lata

Decydując się na zakup mieszkania, doskonale zdajemy sobie sprawę, iż spędzimy w nim większość swojego życia. W kuchni pić będziemy poranną kawę, natomiast wieczór spędzać będziemy na relaksacyjnej kąpieli w łazience. Każde pomieszczenie w naszym mieszkaniu wypełniać będą codzienne czynności, które dzielić będziemy z innymi domownikami. Niezwykle ważne jest zatem, aby wnętrza były nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim stworzone z myślą o nas samych – dopasowane do naszego charakteru oraz wyrażające każdego domownika z osobna. Projektowanie mieszkania Kraków łączy w sobie wszystkie te elementy.

Nie zawsze jesteśmy w stanie sami zagospodarować naszą przestrzeń oraz w pełni wykorzystać jej potencjał. Powód tego jest bardzo prosty – na co dzień specjalizujemy się w innej dziedzinie niż projektowanie. Warto zatem skorzystać z pomocy osoby, która dzięki wiedzy oraz doświadczeniu doskonale wie, jak stworzyć funkcjonalne, a zarazem piękne wnętrza.

Mieszkanie – inwestycja na lata

Projekt oparty na współpracy

Pierwszym etapem projektowania jest dogłębne poznanie wszelkich oczekiwań klienta – to dla niego tworzona jest przestrzeń. Oczywiście nie zawsze bywa to pojedyncza osoba, bardzo często jest to cała rodzina. Wówczas poznajemy zarys oraz wizję tego, jak mieszkanie powinno wyglądać. Tworzymy projekty indywidualne, dopasowane do naszego klienta. Niezależnie od tego, czy jest to chęć utrzymania wnętrza w stylistyce nowoczesnej, czy klient stawia na rozwiązania bardziej tradycyjne, każdy z projektów tworzony jest w oparciu o jego wizję.

Układ funkcjonalny – obok wizualnych aspektów wnętrz – jest jedną z najważniejszych kwestii. Dobrze dopracowany projekt w pełni wykorzystuje całą dostępną przestrzeń. Odpowiednie ułożenie mebli, sprzętów oraz ceramiki ułatwia domownikom codzienne korzystanie z poszczególnych pomieszczeń. Gdy układ przez nas stworzony zostanie zaakceptowany, przychodzi czas na dopracowanie wnętrz pod względem wykończenia. W końcowym etapie klient otrzymuje kompleksowy projekt, zawierający wizualizacje poszczególnych pomieszczeń oraz podstawowy kosztorys wykorzystanych w projekcie produktów. W trakcie całego procesu projektowania, klient towarzyszy nam na każdym jego etapie.