Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Zdrowie

Nocna impreza a poranne prowadzenie samochodu. Doradzamy jak zbadać poziom alkoholu w organizmie

Po udanej imprezie, kiedy budzimy się rano, weźmiemy prysznic, wypijemy kawę, może nam się wydawać, że czujemy się zupełnie normalnie i bez problemu jesteśmy w stanie prowadzić samochód — jak pokazują policyjne statystyki, często okazuje się, że nic bardziej mylnego. Specjaliści oraz policja ostrzegają, po nocnej imprezie, nigdy nie wsiadaj do samochodu bez sprawdzenia ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, jak można to zbadać.

Jak zbadać poziom alkoholu w organizmie?

Jeżeli poprzedniego wieczora wypiliśmy kilka piw, pomiar stężenia alkoholu we krwi przed wyruszeniem w trasę jest koniecznością, teoretycznie takie badanie możemy wykonać na każdej komendzie, z tym jednak bywa różnie. Odwiedzając komisariat, możemy bowiem otrzymać informację, że wszystkie alkomaty są aktualnie używane i nie ma możliwości pomiaru. Dobrym wyjściem wydawałoby się więc posiadanie własnego alkomatu, to jednak dość spory wydatek, do którego zaliczyć trzeba również konieczne kalibracje.

Z pomocą przychodzą nam jednak producenci jednorazowych testów na alkohol, jeżeli jeszcze nie zaopatrzyliście się w tego typu proste urządzenie, to z pewnością czas to zmienić.

Test na alkohol AlcoTEST, czyli jak w prosty sposób samodzielnie zbadać poziom alkoholu w wydychanym powietrzu

Alkomaty jednorazowe to dokładne i proste w obsłudze testery jednorazowego użytku, które pozwalają w szybki sposób określić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jedynie certyfikowane produkty dają nam gwarancję uzyskania prawdziwych wyników. Jednym z takich produktów jest test na alkohol AlcoTEST, który po przejściu wielu profesjonalnych analiz uzyskał certyfikat TUV.

Test na alkohol AlcoTEST

Tego typu jednorazowe testy na poziom alkoholu w wydychanym powietrzu mają szereg zalet, wśród których jest przede wszystkim cena, nieprzekraczająca kilku złotych, co w porównaniu z alkomatami stanowi znaczną różnicę. Dodatkowo są to testy proste w obsłudze i pozwalające uzyskać wynik w ciągu 2 minut. Nie bez znaczenia jest również ich precyzja i wysoka dokładność, która według badań wynosi 99%. Produkty tego typu są również bardzo poręczne i cechują się niewielkimi rozmiarami, przez co możemy je mieć zawsze przy sobie, dzięki czemu już nigdy nie będziemy się musieli zastanawiać czy możemy prowadzić samochód, czy też powinniśmy jeszcze trochę odczekać.

Prowadzenie samochodu po alkoholu to bardzo poważne wykroczenie, a nawet przestępstwo, stąd należy zawsze pamiętać o tym, żeby nie wsiadać za kółko, jeżeli nie mamy pewności, czy aby na pewno jesteśmy zupełnie trzeźwi — jednorazowy test na alkohol jest doskonałym sposobem na to, aby to sprawdzić.