Artykuły i informacje na miarę 21 wieku


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer280081/public_html/remar.pl/wp-content/themes/remar/inc/templates/post-header/post-header-image-details-incontent.php on line 8
Dom

Wykorzystanie palet w pokoju dziecięcym

Pociąga Cię ten niezwykle popularny w ostatnim czasie trend? Sam/a masz już stolik, łóżko i kanapę z palet, a teraz zastanawiasz się, czy nie sprawdziłyby się one również w pokoju Twojej pociechy? Podpowiemy Ci jak wybrać palety do pokoju dziecięcego. W jaki sposób je przygotować. I jakie meble możemy stworzyć z tego popularnego tworzywa.

Wykorzystanie palet w pokoju dziecięcym

Meble z palet do pokoju dziecięcego mają oprócz aspektu wizualnego jeszcze jeden bardzo istotny argument, przemawiający za ich wykorzystaniem. Chodzi oczywiście o ich niską cenę. Wiadomym jest, że dzieci szybko rosną, a kupno w sklepie łóżka, biurka, czy kanapy co 2-3 lata, może zdecydowanie przerastać nasze możliwości finansowe.

Co też istotne, gdy naszej pociesze znudzą się jakieś mebelki – fan My little Pony, stanie się nagle zapalonym wielbicielem rycerzy Jedi, a pokój tym samym będzie wymagał możliwie, jak najszybszej odmiany – to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby meble przemalować, czy też zwyczajnie kupić nowe palety.

Paleta

Koszt palet

Meble z palet włącznie z materiałami oraz wykończeniem – w postaci materacy, czy poduch – kosztować mogą nas maksymalnie około 300-400 zł. W czym koszt jednej palety, w zależności od miejsca zakupu, wynosi od parunastu do czterdziestu złotych.

Meble z palet do pokoju dziecięcego

A teraz najważniejsze. Jakie meble możemy wykonać z palet do pokoju naszej pociechy? Tak naprawdę do wszystkie. Naszą twórczość może ograniczyć jedynie nasza własna wyobraźnia, gdyż z palet zrobimy małe stoliczki, łóżka, krzesełka, czy foteliki, a nawet biurka.

Bardzo fajnym pomysłem jest zaaranżowanie palet na małe regały, czy też półki na książki, czy zabawki. Z palet możemy również wykonać ciekawe wieszaki i małe garderoby.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie palet?

Tańsze palety, które z pewnością uda nam się zakupić w skupie palet, mogą być impregnowane związkami, które niekoniecznie będą dobre dla naszego zdrowia – tym bardziej dla zdrowia dzieci. Dlatego w przypadku dziecięcych mebli, decydujmy się na zakup nowych palet.