Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Mini warzelnie, czyli biznes piwowarski

W ostatnich latach możemy zaobserwować wzrost zainteresowania biznesem piwowarskim. Mini warzelnie przyciągają klientów, stając się dobrym pomysłem na zarobienie pieniędzy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób dąży do tego, aby założyć własny browar.

Dlaczego mini warzelnie stają się popularne?

W dzisiejszych czasach wielu z nas stawia na oryginalność. Klienci mają dość takiego samego, popularnego piwa – stąd ich zainteresowanie małymi browarami, a mini warzelnie stają się dla nich miejscami zapewniającymi nowe, ciekawe smaki i gatunki piwa.

Własny browar to doskonały pomysł na biznes – umożliwia otworzenie połączonej z nim restauracji, bądź też pubu. Taki lokal gastronomiczny może cieszyć się ogromnym zainteresowaniem i przynosić niemałe zyski, jeśli zostanie ciekawie zorganizowany i przyciągnie uwagę oraz zainteresowanie konsumentów.

Własny browar koszt

>Uruchomienie najmniejszego, własnego browaru to koszt około 300 – 500 tysięcy złotych. Warto jednak wiedzieć o tym, że sprzedaż własnego piwa pozwala na narzucenie dużej marży – koszt wyprodukowania piwa jest bowiem znacznie mniejszy niż cena, jaką są skłonni zapłacić konsumenci. Sprawia to, że inwestycja w własny browar może szybko zwrócić się i zacząć przynosić zauważalne zyski. Zazwyczaj inwestycja zwraca się w przeciągu 3-4 lat.

Powrót do tradycji

Wytwarzanie piwa w mini warzelni znacznie różni się od sposobu, w jaki wytwarzają swoje piwa wielkie, znane koncerny. Mini warzelnie to miejsca, gdzie pracują prawdziwi pasjonaci piwa, zajmujący się całym procesem jego wytwarzania. Tego typu piwa nie zawierają ulepszaczy, sztucznych enzymów czy konserwantów, a mielenie i zacieranie jest przeprowadzane w tradycyjny sposób. Przekłada się to na smak wyprodukowanego w ten sposób piwa – znacznie lepszy i bardziej bogaty, niż smak oferowany przez duże koncerny.

Mini warzelnie produkują mniej piwa, niż wielkie firmy – dzięki temu są w stanie być pewne jego jakości i smaku. Dodatkowym sposobem na przyciągnięcie klientów jest wprowadzanie sezonowych piw – innych w zimie, innych zaś w ciągu lata.