Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Meble ogrodowe z palet

Ogród w domu w okresie letnim pełni główną funkcję towarzyską i rozrywkową. Przy pięknej pogodzie, dużo milej przebywa się na otwartej przestrzeni korzystając z uroków słońca i delikatnego wiatru. Spotkania towarzyskie w ogrodzie wymagają odpowiedniego przygotowania ogrodu czy tarasu przydomowego w meble. Podstawowymi elementami ogrodowych mebli są ławy, siedziska, fotele i stół. Meble do ogrodu mogą być wykonane z metalu i szkła, z drewna, tworzywa sztucznego, rattanu czy technorattanu. Jednak ostatnie lata zdominowały meble ogrodowe z palet.

Meble do ogrodu z palet – zalety rozwiązania

Wybór mebli ogrodowych z palet niesie ze sobą wiele korzyści, których nie można uzyskać stosując innego rodzaju meble ogrodowe. Jeżeli zależeć nam będzie na sprawdzonych już rozwiązaniach, można zamówić takie meble w firmie specjalizującej się produkcją takich mebli. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby samemu skomponować zestaw mebli do ogrodu, gdyż nie wymaga to specjalnych zdolności ani wiedzy. Odrobina samozaparcia i dobry pomysł, mogą okazać się wystarczające do wyposażenia swojego ogrodu w wygodne i funkcjonalne meble z palet, a co ważne, nie nadwyręży budżetu domowego.

Największa jednak zaletą mebli z palet jest ich modułowość, łatwość dopasowania do określonej przestrzeni. Decydując się na wybór palet mamy wpływ na to jak duże będą to meble, na ile osób zostaną przewidziane, nie będzie problemu z dopasowaniem ich do wymiaru tarasu czy ogrodu. Układ także można zaprojektować z dużą dowolnością a w razie potrzeby modyfikować ustawienie, dokładać nowe elementy lub usuwać niepotrzebne.

Meble ogrodowe z palet można wyposażać na wiele sposobów

To co w dalszej kolejności wyróżnia tego typu meble to zastosowanie materaców do siedzenia i poduszek gwarantujących komfort podczas dłuższych spotkań. Elementy te można dobierać zgodnie ze swoimi upodobaniami, stosować różne kolorystyki, zestawiać je razem z kolorem kwiatów znajdujących się w pobliżu, łączyć z kwiatami ustawionymi na stole. Jednym słowem, meble z palet pozwalają na szerokie zmiany zarówno pod kątem aranżacji jak i wyposażenia i wystroju. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, w łatwy sposób można nadać meblom inny kolor stosując odpowiednią farbę. Bardzo stylowo wyglądają tego typu meble, którym nadano efekt starzenia, tzn. przecierania farby w wybranych miejscach, głównie na rogach i krawędziach desek.

Uniwersalność palet w ogrodzie

Meble ogrodowe z palet to głównie ławy, fotele i stoły i stoliki, czyli  typowy zestaw towarzyski. Jednak palety oferują znacznie więcej. Bez problemów można stworzyć z nich leżaki ogrodowe, łóżka, półki, ścianki z możliwością przywieszenia doniczek, czy skonstruować ogrodzenie oddzielające poszczególne strefy ogrodu.