Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Meble do łazienki – z jakiego materiału?

Meble do łazienki mają jedyną w swoim rodzaju specyfikę. Wśród innych mebli mieszkaniowych powinny wyróżniać się zwiększoną odpornością na wilgoć, jak i częste zmiany temperatur. Materiały mebli łazienkowych powinny być zatem dobrej jakości, a ich wykonanie powinno być solidne. Z jakiego materiału powinny być wykonane meble łazienkowe? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Z jakiego materiału wybrać meble do łazienki?

Tak, jak wspominaliśmy we wstępie, meble łazienkowe powinny być wykonane z materiałów, które odporne są na wodę i wilgoć. Możemy wybrać również meble, które zaimpregnowane są z myślą o pomieszczeniach, w których jest wilgotno.

Rodzaje materiałów mebli do łazienki

Obecnie meble łazienkowe wykonuje się tworzyw zarówno naturalnych, jak i sztucznych, wśród nich znajdziemy: szkoło, metal, drewno, wiklina, czy tworzywa sztuczne.

Jednak materiał, który najczęściej widujemy w naszych łazienkach to płyta meblowa. Warto zadbać o to, aby była ona przygotowana do wysokiej wilgotności, jaka w łazience panuje. Takie odmiany płyty meblowej mają większą gęstość od tej, której stosujemy jako materiał na meble pokojowe, a jej łączenia wykonane są żywic melaminowych lub izocjaninowych.Płyty meblowe przeznaczone do łazienek zabezpieczone są również przeciw grzybom. Płyty meblowe mogą stanowić imitacje najróżniejszych tworzyw, np. drewna, czy kamienia.

Meble do łazienki

Tanie meble do łazienki?

Jeśli zależy nam na drobnych oszczędnościach, możemy zdecydować się na meble łazienkowe wykonane z płyty wiórowej lub płyty MDF. Niestety zarówno płyty wiórowa, jak i MDF, pomimo swojej niższej ceny wiórowej, w dłuższej perspektywie może okazać się mało ekonomiczna. Nie są one tak odporne na warunki panujące w łazience, jak płyty meblowe.

Drewniane meble w łazience

Nie istnieją przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju materiału również w łazience. W tym przypadku musimy jednak zwrócić szczególną uwagę na impregnację.