Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Mała kuchnia w bloku

Mieszkanie w bloku z całą pewnością nie należy do najbardziej komfortowych warunków, jakie możemy sobie wyobrazić, ale z odrobiną fantazji i dobrej woli z każdego miejsca jesteśmy w stanie stworzyć coś idealnego. Oczywiście wolno w tym celu zatrudnić projektanta wnętrz, który wykona za nas całą robotę, ale gdzie satysfakcja z efektów?

Cała na biało

Mała kuchnia w bloku nie jest łatwa do stworzenia, ponieważ musimy połączyć jej wszelkie plusy funkcjonalności z wyglądem, który będzie nam odpowiadał, a wszystko odbywa się na niewielkim kawałku przestrzeni.

Najprostszym sposobem, który nie wymaga od nas dużych nakładów pracy, pieniędzy ani poważnych ingerencji w strukturę pomieszczenia jest zastosowanie odpowiedniego koloru, a mianowicie bieli. Takie rozwiązanie zapewnia optyczne powiększenie naszego gastronomicznego królestwa, a jednocześnie dodaje nowoczesności i eleganckiego charakteru. Trikiem, który możemy zastosować, aby jeszcze pogłębić niewielkie pomieszczenie, jest zakup dodatków i akcesoriów z przezroczystego szkła.

Kuchnia mała, ale wysoka

Mała kuchnia może być powiększona również dzięki odpowiedniemu wyposażeniu. Zabudowanie pomieszczenia po sam sufit sprawi, że znacznie zwiększymy pojemność magazynową kuchni, a tym samym brak dużego metrażu nie będzie już dla nas tak uciążliwy.

Ruchoma granica

W sytuacji, gdy mamy do dyspozycji kuchnię, która jest połączona z salonem, nasze możliwości aranżacji wnętrz rosną. Sprytną opcją jest wykorzystanie stołu, wyspy lub baru jako granicy między strefą gastronomii a strefą relaksu i rozrywki. Mebel może służyć do spożywania posiłków, pracy lub dodatkowa przestrzeń robocza i stanowi bardzo efektywną kurtynę, dzięki której zasłonimy naszą kuchnię. Dodatkowo możemy, w zależności od naszych indywidualnych wymagań i aktualnych potrzeb, przesuwać naszą granicę i w ten sposób zagospodarować odpowiednio więcej lub mniej miejsca.

Jeżeli natomiast takie rozwiązanie nam nie odpowiada, istnieje jeszcze wariant w kształcie litery L. Dla korzystnego wyglądu warto wtedy zabudować nasze kuchenne urządzenia, a lodówkę i kuchenkę umieścić po przeciwnych stronach.

Mała kuchnia a blok

Nie można zaprzeczyć, że pomieszczenie kuchenne w bloku stanowi bardzo duże wyzwanie i może rodzić obawy co do jego użytkowania. Jednak osoby, które poświęciły trochę czasu i energii na mądre oraz przemyślanie zaaranżowanie wnętrza, a także zagłębiły się w temat wiedzą, że taka kuchnia może konkurować funkcjonalnością z jej większymi odpowiednikami, a dania, które z niej wyjdą, będą równie dobre.