Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Lemforder – synonim wytrzymałego zawieszenia

W okresie zimowym, gdy na drogach dziur jest więcej niż zwykle, często dochodzi do uszkodzenia zawieszenia, co stanowi prawdziwą plagę wśród samochodów. Wiele jednak zależy od części zastosowanych w zawieszeniu naszego pojazdu.

Tanie części – częstszy wydatek?

Nie da się ukryć, że stan polskich dróg nie należy do najlepszych, co bezpośrednio przekłada się na eksploatację zawieszenia. Niska temperatura również ma spory wpływ na nasze podwozie, dlatego warto zaopatrywać się w dobrej jakości części. Wielu kierowców jest jednak innego zdania, przyjmując strategię kupowania tanich części wiedząc, że co roku konieczna jest wymiana zawieszenia. Nic bardziej mylnego. Warto zainwestować w części sprawdzonej marki, które stanowią synonim wytrzymałego zawieszenia. Taką marką jest Lemforder.

Synonim wysokiej jakości

Firma Lemforder powstała w 1947 roku w niemieckiej miejscowości Lemforde. Początkowo była to mała firma specjalizująca się w sprzedaży towarów konsumenckich. Z biegiem czasu właściciel – Jürgen Ulderup, zdecydował się na komercjalizację części samochodowych. Dziś fabryki tej firmy znajdują się nie tylko w Niemczech, ale także w Japonii, Hiszpanii, czy USA, gdzie w większości produkuje się właśnie elementy zawieszenia. Firma Lemforder dziś to zdecydowanie największy oficjalny dostawca części samochodowych na świecie współpracujący z takimi koncernami jak Volkswagen, BMW, Audi, Mercedes-Benz, Volvo, Ford i wielu innych.

Firma produkuje części oryginalne jak również części zamienne. Do tych pierwszych można zaliczyć przede wszystkim układy kierownicze oraz układy zawieszenia spełniające wszelkie wymagania producentów samochodów. Lemforder produkuje także wszelkiego rodzaju łączenia metalu z gumą, charakteryzujące się dużą wytrzymałością i dobrymi właściwościami tłumiącymi. W przypadku części zamiennych Lemforder produkuje m.in. oleje silnikowe, płyny hydrauliczne, płyny zapobiegające zamarzaniu, osłony przeciwpyłowe, układy hamulcowe i hydraulikę samochodową oraz paski napędowe.

Stabilne zawieszenie

Zawieszenie w każdym samochodzie należy do najbardziej obciążonych systemów eksploatacyjnych, dlatego warto inwestować w wysokiej jakości części, które będą odporne na defekty polskich dróg. Do takich na pewno należy zawieszenie firmy Lemforder, które przez Czescinr1.pl zaliczane jest do najbardziej wytrzymałych elementów tego układu. Dzięki temu można mieć pewność, że części tego producenta będą najbardziej odporne na nasze warunki drogowe.