Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Kupujemy meble do pokoju dziecięcego

Najczęściej zmieniającą się przestrzenią w naszych domach jest pokój dziecięcy, gdyż ze względu na rozwój naszej pociechy, wymieniamy umeblowanie. By co kilka lat nie stać przed tym samym dylematem, w ofercie wielu producentów mebli, znajdziemy, np. biurka czy krzesła rosnące wraz z naszym dzieckiem. Pamiętajmy jednak, że mebelki dla dzieci powinny być ekonomiczne, ergonomiczne oraz bezpieczne dla ich zdrowia. Zatem jak wybrać te najpraktyczniejsze i najlepsze wyposażenie?

Mebelki dla dzieci najmłodszych

Do pokoiku niemowlaka nie potrzebujemy dużej ilości mebli. Na sam początek wystarczy odpowiednio dobrane łóżeczko z wygodnym materacem, jakaś niewielka komoda na ubranka, przewijak i półeczka na niezbędne kosmetyki i przybory. Wybierając te rzeczy, należy upewnić się czy spełniają wymagane normy, ich konstrukcja jest stabilna, a użyte materiały antyalergiczne. Pamiętajmy, by wybrane przez nas meble dziecięce miały zaokrąglone narożniki. Swoją uwagę skupmy przede wszystkim na modelach wielofunkcyjnych, jak np. łóżeczko 3w1 Lovi Kinderkraft dostępne na stronie internetowej 4kidspoint.pl, które na co dzień może posłużyć nam nie tylko jako łóżeczko domowe czy turystyczne, lecz również być podręczną kołyską.

meble do pokoju dziecięcego

Meble dla dzieci w wieku przedszkolnym – wybieramy łóżko i komodę

Jak wiemy nasza pociecha bardzo szybko wyrasta nie tylko z swych ubranek, butków, ale także i łóżeczka niemowlęcego. Przychodzi wówczas czas na zakup tego odpowiedniego mebla do odpoczynku i spania. Najczęściej kupujemy model pośredni, ale warto wówczas rozejrzeć się za pełnowymiarowym łóżkiem, które posłuży naszemu dziecku na długie lata.

W przypadku innych mebli, w pokoju dziecka najlepszym rozwiązaniem są komody, które są bardzo pojemne oraz estetyczne. Idealnie sprawdzają się w małych pokoikach. Już na samym początku możemy zakupić model z przewijakiem, który posłuży nam przez lata. Na początku ułatwi nam pielęgnację niemowlaka, natomiast w późniejszym czasie, demontujemy przewijak i mebel nadal nam służy. Jeżeli chcemy troszkę ubarwić pokoik naszej pociechy, kupmy nowoczesne komody w pastelowych barwach.

Meble do pokoju ucznia – jakie biurko i krzesełko wybrać

Gdy nasza pociecha pomału staje się uczniem, należy zawczasu rozglądnąć się za odpowiednimi meblami do pokoju dziecięcego. Mowa tu o biurku oraz krześle, które na co dzień będą używane. Dlatego powinny one być dobrane do charakteru naszego malucha, a przy tym odpowiadać zasadom ergonomii. Z tego względu biurko powinno być dopasowane do wzrostu naszej pociechy, by nie przyczyniać się do powstawania trwałych wad kręgosłupa. Krzesło zaś winno posiadać regulowane siedzisko i oparcie oraz właściwie podpierać kręgosłup. Z tego względu warto wybrać modele rosnące wraz z naszym dzieckiem. Przykładem może być tutaj zestaw mebli Mayer, w którego skład wchodzi krzesło MyChamp i biurko Expert, dostępne w różnych kolorach dedykowanych dla chłopców lub dziewczynek.