Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Edukacja

Kryminologia i kryminalistyka – elitarne studia tylko dla wybranych w UTH

Wykrywanie przestępstw oraz osób za nie odpowiedzialnych to istota prowadzenia wszelkich działań z zakresu kryminalistyki oraz kryminologii. Z wiedzy specjalistów z tych dziedzin korzystają wszelkie organy ściągania. Dzięki niej znacząco zwiększa się skuteczność oraz efektywność działań prowadzonych w ramach procesu wykrywania. Gdzie można nauczyć się wszystkich niezbędnych technik kryminalistycznych i kryminologicznych? Optymalne, a przede wszystkim praktyczne nauczanie w tym zakresie zapewnia warszawska UTH.

Taktyka, technika, metoda

Studia Kryminologia i kryminalistyka na Wydziale Zarządzania i Logistyki realizowane przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie (UTH) uczą przede wszystkim taktyk, technik i metod śledczych, których zadaniem jest jak najskuteczniejsze oraz najszybsze doprowadzenie do ujawnienia konkretnego przestępstwa oraz wykrycia sprawcy lub sprawców czynu prawnie zabronionego poprzez zebranie odpowiednich dowodów, mających istotne znaczenie dla postępowania sądowego.

Praktyczna wiedza i umiejętności

Wykrywanie przestępstw oraz ich sprawców to długi i żmudny proces, składający się z wielu skomplikowanych działań wykonywanych przez organy ścigania. Studia Kryminologia i kryminalistyka w UTH uczą praktycznego rozwiązywania wszelkich problemów związanych z wykrywaniem przestępstw, pozwalają zdobyć odpowiednie umiejętności oceny zjawisk społecznych związanych z zagrożeniami, uczą rozpoznawania mechanizmów przygotowywania oraz popełniania przestępstw oraz dają możliwość wyjaśnienia zjawiska przestępczości.

Co po studiach?

Studia Kryminologia i kryminalistyka w UTH przygotowują studentów do pracy w polskich oraz zagranicznych organach ścigania, w tym m.in. w policji, służbach specjalnych, więziennictwie, w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa, w jednostkach pomocy społecznej, w służbach celnych, instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem publicznym, a także w firmach ochroniarskich oraz detektywistycznych.

Warszawska uczelnia od lat współpracuje z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym, realizującym na zlecenie Komendy Głównej Policji wszelkie zadania z zakresu techniczno-kryminalistycznego oraz prac badawczo-wdrożeniowych, porównawczych oraz eksperckich.

Studia Kryminologia i kryminalistyka dla wybranych

Studia na specjalności Kryminologia i kryminalistyka nie są dla każdego. Zadaniom oraz pojawiającym się w czasie procesu wykrywania przestępstw problemom podołają jedynie osoby zaangażowane, odporne na stres i dociekliwe, których fascynują mroczne zakamarki umysłu ludzkiego. Jeżeli posiadasz te cechy, to jesteś doskonałym materiałem na eksperta ds. kryminalistyki.

Przeczytaj także:
DomEdukacja

Dlaczego warto kupować podręczniki szkolne przez internet?

Edukacja

Warsztaty online w Fundacji Dorastaj z Nami

Edukacja

3 wskazówki przy wyborze dysku SSD do laptopa

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *