Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Blog

Komputer dla gracza — jaki wybrać?

Jeśli jesteś fanem dobrej grafiki i stabilnych wartości FPS w grach, prawdopodobnie już myślisz o zakupie najlepszego komputera do gier. W nowej ofercie pomiędzy kartami graficznymi, procesorami i podświetlanymi obudowami można szybko stracić orientację, ale jeśli potrzebujesz sprzętu o wysokiej wydajności do gier, warto zastanowić się nad zakupem używanego komputera. Dużą zaletą jest to, że przy zakupie używanego komputera dla graczy można zaoszczędzić pieniądze, dzięki czemu możesz otrzymać droższe i lepsze komponenty. 

DELL Latitude E5470

Który używany komputer jest dla mnie odpowiedni?

Wszystkie urządzenia mają swoje mocne i słabe strony. Jeśli chcesz osiągnąć wysokie wyniki podczas grania na komputerze, będziesz potrzebować co najmniej 16 GB pamięci RAM, szybki dysk SSD oraz procesor, duży dysk twardy i mocną kartę graficzną. Zakup używanego komputera dla gracza od osoby prywatnej wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem. Komputer może nie działać prawidłowo, a Ty przy zakupie nie otrzymasz obowiązującej ustawowo gwarancji i prawa do odstąpienia od umowy. Może to sprawić, że zakup używanego komputera ostatecznie okaże się kosztowny. Dlatego zalecamy zakup używanego komputera u certyfikowanego sprzedawcy. Tam dostaniesz co najmniej rok gwarancji oraz pewność, że przed sprzedażą komputer został poddany wielu testom i profesjonalnej odnowie.

Dlaczego warto kupować używane komputery?

Jeśli zależy Ci na wysokiej wydajności za niewielkie pieniądze, poleasingowy komputer do gier będzie najlepszym wyborem. Taki sprzęt pochodzi z umów leasingowych, zwrotów magazynowych, urządzeń testowych od producenta lub urządzeń demonstracyjnych. Używane komputery możesz dostać w bardzo atrakcyjnej cenie, a korzyści z zakupu mogą wynieść nawet 80% w porównaniu z nowym sprzętem. Poza tym odnowione komputery są poddawane rygorystycznym testom. Pracownicy poświęcają wystarczająco dużo czasu na sprawdzenie zewnętrznych uszkodzeń oraz na przeprowadzenie szczegółowej kontroli technicznej każdego detalu. Oznacza to, że często trudno odróżnić używane komputery od nowych. Są one odnowione i w pełni funkcjonalne, dzięki czemu kupujesz komputer świetnej jakości, który będzie pracować niezawodnie przez długi czas.

Czy zakup używanego komputera się opłaca?

Poleasingowy komputer do gier jest wytrzymały i ma długą żywotność, wynoszącą nawet do 10 lat. Kupując używany komputer za niską cenę, możesz go zmodyfikować za pomocą nowych podzespołów według własnych upodobań. Wówczas wytrzymałość takiego komputera zależeć będzie od użytych komponentów. Więcej pamięci RAM, większy dysk twardy lub szybki dysk SSD to często wzrost wydajności o ponad 30%. Jeśli komputer ma wystarczająco dużo miejsca w obudowie, można w każdej chwili doposażyć go w oddzielną kartę graficzną. Ta opcja modernizacji oznacza, że komputer możesz zawsze łatwo dostosować do swoich aktualnych wymagań. Zamiast kupować nowy komputer co kilka lat, wystarczy od czasu do czasu wymienić poszczególne elementy.