Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Kinkiet – sposób na modne oświetlenie mieszkania

Kinkiet, czyli lampa montowana na ścianie, to ponadczasowe rozwiązanie od lat niewychodzące z mody. Z uwagi na ogromną różnorodność, jaką oferuje współczesny rynek oświetlenia, niełatwo jest podjąć decyzję o zakupie lamp.

Jak montować kinkiety? Pojedynczo czy w parach?

Kinkiety są źródłem specyficznego światła. Montowane pojedynczo, np. nad biurkiem czy blatem w kuchni, dają łagodne światło świetnie zdające egzamin podczas wykonywania rozmaitych codziennych czynności. Efekt ten zostaje wzmocniony poprzez montaż w parach czy nawet w grupach – zwłaszcza gdy to właśnie kinkiety mają stanowić główne źródło światła w danym pomieszczeniu (opcja przydatna w małych wnętrzach, gdzie lampy sufitowe niekoniecznie wchodzą w rachubę). Ponadto np. dwa kinkiety założone symetrycznie po obu stronach lustra w łazience czy przedpokoju, dają wrażenie uporządkowanej przestrzeni.

Klosz skierowany ku górze czy dołowi – jaka to różnica?

Wybór kinkietu z kloszem skierowanym ku górze lub dołowi uzależniony jest od funkcji, jaką ma spełniać światło. Kinkiet z kloszem skierowanym ku dołowi zapewnia więcej światła, a model z kloszem skierowanym ku górze znakomicie sprawdza się w miejscach służących relaksowi oraz w pomieszczeniach nieumeblowanych. Niezwykle interesujące efekty wizualne można uzyskać dzięki zestawieniu dwóch typów omawianych kinkietów.

Kinkiet – w jakim stylu?

Wielu osobom kinkiety kojarzą się z klasycznie urządzonymi wnętrzami, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby montować je także w nowoczesnych pomieszczeniach. Doskonale nadają się do tego lampy Philips znajdujące się w ofercie sklepu Centrum Światła. Są to kinkiety odznaczające się minimalistycznym designem znakomicie wpisującym się w modernistyczne aranżacje.

Na jakiej wysokości montować kinkiet?

Wysokość, na której zostanie zamontowany kinkiet, jest kwestią indywidualną. Trzeba bowiem mieć na uwadze przede wszystkim wysokość pomieszczenia oraz rozmieszczenie mebli. Za punkt wyjściowy uznaje się jednak 2 m i zwykle poniżej tej wysokości nie zakłada się kinkietów.

https://centrumswiatla.pl/