Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Jak znaleźć w Lublinie idealne mieszkanie dla rodziny?

Najlepsze lokum dla rodziny? Duże, z kilkoma pokojami, w atrakcyjnej, bezpiecznej lokalizacji. Niestety, ograniczone zasoby finansowe zmuszają wielu kupujących do obniżenia swoich oczekiwań, niemniej wciąż możliwy jest zakup mieszkania względnie taniego i wygodnego dla domowników. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Jaka lokalizacja jest dobra dla rodziny?

Centrum miasta to zwykle najbardziej pożądana lokalizacja i w przypadku Lublina nie jest inaczej, jednak szukając mieszkania dla rodziny warto rozejrzeć się po dalej położonych dzielnicach, jak Zemborzyce, skąd blisko do Zalewu i Starego Gaju.

Sąsiedztwo rozległych terenów rekreacyjnych to duży atut oddalonej od centrum lokalizacji – jest cicho, zielono i znacznie bezpieczniej. Dojazd do pracy nie zajmuje wiele czasu, a szkoły, sklepy i placówki usługowe bez problemu można znaleźć na miejscu. Oczywiście, nie każde oddalone od centrum osiedle jest dobrze skomunikowane z resztą miasta, dlatego trzeba dokładnie sprawdzić możliwości dojazdu do innych części Lublina oraz dostęp do miejskiej infrastruktury.

Wygodny rozkład pokoi

Ideałem jest mieszkanie, w którym każdy domownik ma swój własny pokój. Jeśli rodzice nie mają oddzielnej sypialni i nocują w salonie, lepiej unikać mieszkań z aneksem kuchennym – otwarta na salon kuchnia ogranicza prywatność dorosłych. Natomiast gdy dzieci muszą dzielić się jednym pokojem, przyda się przestrzeń, którą łatwo da się podzielić na dwie równorzędne strefy.

W mieszkaniu dla rodziny przyda się duża wnęka na szafę oraz dodatkowy schowek na klatce schodowej. Warto też rozważyć zakup mieszkania na parterze, co daje dostęp do własnego ogródka albo wielkiego tarasu.

Nowe czy używane?

Nowe mieszkanie w Lublinie nie jest dużo droższe od lokalu z drugiej ręki, niektóre inwestycje deweloperskie są wręcz tańsze. W nowym mieszkaniu wszystkie instalacje są nowoczesne, blok ma zwykle dużą lepszą izolację niż stary budynek, jest więcej miejsc parkingowych.

Atutem mieszkań używanych jest głównie lokalizacja – jeśli rodzina chce mieszkać w ścisłym centrum, rynek wtórny zapewnia sporo ciekawych ofert.