Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Kilka wskazówek, które pomogą Ci sprzedać szybciej Dom – To warto wiedzieć

Jeśli chcesz szybko sprzedać swój dom w 2022 roku lub przez długi okres zmagasz się z jego sprzedażą, nasza lista najlepszych porad dotyczących szybkiej sprzedaży domu może pomóc Ci rozwiązać ten problem!

Przygotuj ogród i cała przestrzeń zewnętrzną

Jeśli masz ogród lub przestrzeń zewnętrzną jakiegokolwiek rodzaju, musisz pomyśleć o tym, aby wyglądał on jak atrakcyjne miejsce, w którym ludzie chcieliby spędzać czas. Wiele osób postrzega ogród lub balkon jako dodatkowy pokój lub przedłużenie domu – więc może to być dla nich czynnik decydujący.

Strzyżenie trawnika: Niesforna trawa może sprawić, że ogród będzie wyglądał nieestetycznie. Szybkie przycięcie może sprawić, że znów będzie wyglądał schludnie i atrakcyjnie dla potencjalnych nabywców.

Umieść kosze w niewidocznym miejscu: Kosze na śmieci i recykling są nieestetyczne i mogą sprawić, że zewnętrzna część nieruchomości będzie wyglądać na zagraconą lub niechlujną. Jeśli masz gdzie je ukryć (np. alejka lub garaż), przenieś je tam. Jeśli nie, możesz rozważyć zbudowanie małej wiaty w ogrodzie przednim lub tylnym, aby je przechowywać.

Spraw, by był zaciszny: Otwarty ogród może być odstraszający dla niektórych ludzi, więc rozważ postawienie ogrodzenia lub żywopłotu, pomoże to nadać mu zacisznego charakteru.

Sprzedajesz Dom ? Sprawdź ile kosztują domy w Niemczech https://de.next-immo.com/

Oczyść zewnętrzna stronę nieruchomości

Zewnętrzna strona nieruchomości, może być decydująca podczas jej sprzedaży. Ludzie często podejmują decyzję o tym, czy są zainteresowani zakupem nieruchomości tylko na podstawie tego, jak wygląda ona na zewnątrz, zanim przekroczą próg. Oznacza to, że ważne jest, aby nieruchomość wyglądała jak najlepiej na zewnątrz – nie tylko wewnątrz.

Czyste okna: Jeśli twoje okna są pokryte warstwą brudu, to sprawia to, że nieruchomość wydaje się zaniedbana. Umycie okien pomoże nie tylko w zewnętrznym wyglądzie nieruchomości, ale także pomoże jej wyglądać lepiej od wewnątrz.

Upewnij się, że numer domu jest wyraźnie widoczny: Chcesz, aby ludzie byli w stanie znaleźć swoją nieruchomość, gdy przychodzą, aby ją obejrzeć? Umieść na niej widoczny numer!

Zostaw na zewnątrz światła w miesiącach zimowych: W miesiącach zimowych, bardzo wcześnie robi się ciemno. Zatem jeśli masz lampę lub światło na zewnątrz nieruchomości pozostaw je włączone do momentu, aż pójdziesz do łóżka. Dzięki temu ludzie przechodzący mogą zobaczyć swój dom w całej okazałości.

Przycinaj zwisające drzewa lub duże krzewy: Nie tylko mogą one wyglądać niechlujnie z zewnątrz, ale także mogą blokować światło dostające się do środka nieruchomości, tworząc tam nieprzyjemną aurę.

Sprzedajesz  Dom? Sprawdź ile kosztują domy we Francji https://fr.next-immo.com/

Wygląd wewnętrzny, pierwsze wrażenie to podstawa

„Staging” nieruchomości – podobnie jak deweloperzy robią to, gdy próbują sprzedać nowy dom. Takie rozwiązanie może być dobrym sposobem na to, by ktoś się w nim zakochał.

Posprzątaj: Na każde odwiedziny upewnij się, że nieruchomość jest czysta i schludna. Potencjalni nabywcy z całą pewnością nie docenią konieczności stąpania po zabawkach malucha lub oglądania brudnych naczyń z poprzedniego wieczoru.

Przygotuj stół do kolacji: Rozłóż swoje najlepsze talerze, serwetki i szklanki. To pomoże ludziom wyobrazić sobie siebie w Twoim domu podczas wspólnego czasu ze swoimi przyjaciółmi czy rodziną.

Przygotuj łóżka: Użyj neutralnej pościeli i udekoruj je poduszkami, aby wyglądały estetycznie dla oglądających.

Dodaj puszyste ręczniki do łazienki: Złóż ręczniki i upewnij się, że są czyste i w neutralnym kolorze.

Włącz lampy: Włączenie lamp może sprawić, że ciemne kąty będą wyglądać jaśniej. Mogą również pomóc w nadaniu nieruchomości przytulnego charakteru.

Zadbaj o dobry zapach: Nikt nie lubi zapachu mokrego psa, stęchłych papierosów lub zapachów gotowania! Upiecz chleb lub zaparz kawę w kuchni, aby ukryć zapachy i nadać jej prawdziwie domowy charakter. W innych pomieszczeniach pal świece zapachowe lub olejki eteryczne.

Kontroluj temperaturę: Upewnij się, że w domu jest ciepło w zimie i chłodno w upalne dni.

Używaj kwiatów sezonowych: Kwiaty mogą naprawdę nadać przytulną atmosferę i zapewnić ludziom dobre samopoczucie. Jeśli nie chcesz zawsze dostawiać świeżych kwiatów, możesz kupić ładnie wykonane kwiaty sztuczne, które do złudzenia przypominają prawdziwe.

Pozbądź się bałaganu: Jeśli masz dużo starych zabawek lub po prostu niepotrzebnych rzeczy wokół domu, znajdź inne miejsce niż dom do ich przechowywania. To sprawi, że pokoje w nieruchomości wydadzą się większe i przestronniejsze.

Usuń pocztę z wycieraczki przed oglądaniem: Duży stos poczty pozostawiony na podłodze może utrudnić potencjalnemu nabywcy nawet przejście przez drzwi. Może również sprawić, że poczuje się on niemile widziany.

Przywróć pomieszczeniom ich pierwotne przeznaczenie: Jeśli teraz używasz jadalni jako siłowni, a wolnej sypialni jako biura, spróbuj przywrócić te pokoje do pierwotnego użytku. Ludziom czasami trudno jest wyobrazić sobie dom z trzema sypialniami, jeśli widzą tylko jedną.

Sprzedajesz Dom ? Sprawdź ile kosztują domy w USA https://next-immo.com/

Nie pozostaje nam nic innego ja życzyć Ci powodzenia !