Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Jakie cechy powinien mieć grzejnik do sypialni?

Trudno przecenić wartość zdrowego snu. To właśnie od niego w dużej mierze zależy, jak funkcjonujemy w ciągu dnia. Na jakość snu wpływa w dużej mierze komfort cieplny w sypialni. Zapewni go dobrze dobrany grzejnik. Na co zwrócić uwagę, wybierając grzejnik do sypialni? Podpowiadamy!

Przesuszona skóra i włosy, uczucie suchości w ustach po przebudzeniu – stary kaloryfer w sypialni, zwłaszcza z niesprawnym termostatem, może przynieść więcej szkody niż pożytku. Sprawdź, jak wybrać najlepszy grzejnik do swojej sypialni.

Grzejniki pokojowe a wielkość pomieszczenia

W sypialni najlepiej sprawdzą się grzejniki pokojowe. Najważniejsze, by dobrze dobrać moc grzejnika do wielkości pomieszczenia. Jeśli dopiero urządzasz nowy dom lub mieszkanie, moc cieplną potrzebną do ogrzania sypialni (i każdego innego pomieszczenia) znajdziesz w projekcie instalacji grzewczej. 

Przy okazji remontu wymieniasz stary grzejnik na nowy? Moc cieplną możesz również obliczyć samodzielnie. Przyjmuje się, że do ogrzania pomieszczenia w dobrze izolowanym budownictwie potrzeba ok. 100 W na 1 m2, a wiekowe budynki o słabej izolacji będą potrzebować mocy od 140 do 200 W/m2. Najmniejsza moc cieplna potrzebna jest w nowoczesnych budynkach – wystarczy tam 70 W na 1 m2.

O pomoc w dobraniu mocy grzejnika możesz poprosić pracownika sklepu stacjonarnego lub internetowego. Dobry sklep z grzejnikami online zapewnia swoim klientom telefoniczne lub mailowe porady, dzięki którym łatwiej wybrać odpowiedni sprzęt dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Gdzie zamontować grzejnik w sypialni?

Grzejniki pokojowe montuje się zazwyczaj pod oknami, ponieważ zachodzą tam największe straty ciepła. W Twojej sypialni są okna balkonowe? W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będą grzejniki pionowe. Nie obawiaj się, że taki kaloryfer negatywnie wpłynie na estetykę Twojego wnętrza. Obecnie na rynku dostępne są dekoracyjne grzejniki pokojowe, które zapewnią nie tylko komfort cieplny w sypialni, ale będą również atrakcyjną ozdobą wnętrza. Odwiedź dobry sklep z grzejnikami online i przekonaj się, że wyobraźnia projektantów nie ma granic.

Planując aranżację sypialni, należy pamiętać o tym, że nic nie powinno zasłaniać grzejnika. Jeśli będzie on zamontowany pod oknem, zrezygnuj z grubych zasłon. Nie zastawiaj go łóżkiem czy komodą – w ten sposób zablokujesz ciepło emitowane przez grzejnik. Postaraj się również nie ustawiać łóżka w ten sposób, że tuż przy grzejniku znajduje się wezgłowie.