Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Czym się wyróżniają obrzeża PVC i ABS?

Obrzeże meblowe PCV, podobnie jak obrzeża ABS, ma na celu zadowalające wizualnie wykończenie płyt meblowych. Bez nich płyty nie tylko prezentowałyby się gorzej, ale również nie miałyby ochrony przed uszkodzeniami. Oba tworzywa cechują się wysoką wytrzymałością i łatwym utrzymaniem w czystości, a do tego są dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Idealnie pasują zarówno do mebli, jak i estetyki aranżowanych wnętrz. Choć łączy je wiele podobieństw, różnią się między sobą kilkoma istotnymi cechami.

Czym charakteryzują się obrzeża ABS?

ABS to tworzywo, które wyróżnia jego sztywność i wyjątkowa wytrzymałość. Jest wysoce odporne na obciążenia oraz uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia, zarysowania i otarcia. Wytrzymuje także wysokie temperatury i promieniowanie UV. Dzięki temu doskonale nadaje się do miejsc o wysokiej eksploatacji. Świetnie sprawdza się w biurach, restauracjach, na tarasach, ale też w domowych wnętrzach.

Obrzeża ABS charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną, a jednocześnie elastycznością. Doskonale przylegają do krawędzi płyt, zabezpieczając je przed uszkodzeniami przez długie lata. Są także uznawane za przyjazne dla środowiska. Więcej na temat obrzeży ABS można przeczytać na stronie: https://korner.eu/produkty/obrzeza-abs/.

Czym jest obrzeże meblowe PCV?

PVC to polichlorek winylu, czyli tworzywo sztuczne, cechujące się wyjątkową odpornością na działanie wilgoci, a także detergentów i innych substancji chemicznych. Bezproblemowo znoszą również wahania temperatur. Z tego względu obrzeże meblowe PCV doskonale sprawdza się w łazienkach i kuchniach, gdzie trudno uniknąć wymienionych czynników.

Jest to tworzywo bardzo łatwe w obróbce, bez problemu dopasowujące się do kształtów i wymiarów mebli. Ponadto jest dostępne w szerokiej gamie wzorów oraz kolorów, co pozwala idealnie wkomponować je w estetykę danego wnętrza. Więcej informacji na temat obrzeży meblowych PVC można znaleźć na stronie: https://korner.eu/produkty/obrzeza-pvc/.