Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Edukacja

Jaka jest cena pracy licencjackiej? – czyli ile trzeba zapłacić za pomoc w jej pisaniu

Każdy student, który podejmuje się kształcenia wyższego, zdaje sobie sprawę, że na końcu jego akademickiej drogi, czeka go niekoniecznie przyjemny obowiązek. Aby uzyskać dyplom, należy oddać i obronić pracę. Pomimo całego zamiłowania i pasji – jakie wszyscy żacy w sobie bez wątpienia mają – czasem pisanie okazuje się wyczynem wręcz „cyrkowym”, zwłaszcza gdy lekkość w pisaniu jest nam obca, a nadmiar obowiązków zwyczajnie nas przytłacza. Jednak teraz nie musimy wysilać się i nie przesypiać kolejnych nocy w pogoni za źródłami i inspiracją, wystarczy, że poprosimy o pomoc. Na czym ona polega? I, czy każdego żaka na nią stać?

Cena pracy licencjackiej – czyli dlaczego tak drogo?

Przeglądając internetowe oferty pomocy w pisaniu prac, można wielokrotnie złapać się za głowę. 1 800 zł, 2 400 zł, 1 500, a czasem nawet więcej. Dlaczego cena pracy licencjackiej jest tak wysoka? Odpowiedź jest bardzo prosta. Prace magisterskie i prace licencjackie są konstruowane przez specjalistów w danych dziedzinach, a do ich napisania niezbędna jest rozległa wiedza, umiejętność szukania w źródłach, a także doświadczenia i co najważniejsze czas. W przypadku pomocy w zakresie pisania prac to za co się płaci, to przede wszystkim czas, jaki fachowiec musiał zainwestować w zajęcie się naszą pracą.

Jeśli pisanie prac magisterskich zajmuje około 3 tygodni, to łatwo się domyślić, że konsultant jest w stanie zobowiązać się do nie więcej niż dwóch takich w ciągu miesiąca. Średnia krajowa wynosi obecnie około 3 400 zł brutto, a specjaliści zarabiają znacznie więcej. Nietrudno zobaczyć, że cena pracy – nawet jeśli wynosi ona powyżej 2 000 zł, jest ofertą uczciwą.

Dla studenta może to być spory wydatek, jednak to od niego zależy decyzja, jak chce zagospodarować swój czas i wydać swoje pieniądze.

Co otrzymujemy w ramach pomocy w pisaniu pracy?

Zależne jest to od samych konsultantów, bądź tez firmy, która jest pośrednikiem w realizacji zleceń. Jednak zakres zlecenia ustala się już na początku współpracy. W ramach pomocy możemy liczyć na pomoc zarówno od strony merytorycznej, językowej, jak i samego wyboru tematu.

Konsultanci mają dostęp do ogromnego zakresu literatury, którą wskażą studentowi dla dobrego zapoznania się z tematem. Posiadają zbiory w postaci książek, artykułów, czasopism naukowych i innych. A sama ich porada często pozwala wejść na dobry tor w pisaniu pracy. Osoba pomagająca w pisaniu pracy oprócz właściwego naprowadzenia studenta, również sprawdzi pracę od strony logicznej, doradzi bibliografię i pomoże podzielić temat na konkretne zagadnienia.