Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Jak wybrać najlepszą trawę na trawnik?

To, jakie nasiona wykorzystasz do zasiania trawnika, ma duży wpływ na efekt, który uzyskasz. Dlatego ważne jest, aby wybrać takie, które zagwarantują Ci spodziewane rezultaty. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nasion. Różnią się również między sobą jakością. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą trawę na trawnik.

Określ charakter trawnika

To, jaki rodzaj trawy wybrać, zależy od tego, do czego będzie on przeznaczony. Wyróżnia się kilka podstawowych typów nasion, z których wyrośnie trawa dostosowana do Twoich potrzeb:

  • Trawa dekoracyjna – pięknie wygląda, ma wąskie źdźbła o intensywnym kolorze. Niestety, wymaga stałej pielęgnacji i nie nadaje się do częstego użytkowania. Jeżeli w domu są dzieci lub zwierzęta, które będą użytkować trawnik, to lepiej wybrać inny, mniej delikatny rodzaj trawy.
  • Trawa uniwersalna – po tego rodzaju trawie można chodzić, a trawnik wciąż pozostaje bardzo estetyczny. Nasiona uniwersalne świetnie nadadzą się na trawnik przydomowy, ze względu na łatwość dostosowywania się do zmiennych warunków oraz wzmożonego użytkowania.
  • Trawa intensywnie użytkowana – charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia. Najlepiej sprawdzi się w tych miejscach, w których uprawiany jest sport lub często jest użytkowana. Takie źdźbła są odporne na deptanie, intensywne nawożenie oraz koszenie.
  • Trawa na miejsca suche oraz nasłonecznione – jeśli Twój ogród narażony jest na długotrwałe i bezpośrednie nasłonecznienie, to ten rodzaj trawy będzie odpowiedni. Mieszanka odpowiednich gatunków sprawi, że pomimo stosunkowo rzadkiego podlewania, trawnik będzie wyglądał pięknie.

Zadbaj o wysoką jakość trawy

Wysoka jakość nasion jest równie ważna co wybranie odpowiedniego gatunku roślin. Jeżeli zdecydujesz się na tańsze odpowiedniki, możesz nie uzyskać oczekiwanego rezultatu. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że zasiana przez Ciebie trawa będzie gęsta, wybierz nasiona samozagęszczające, które znajdziesz na https://www.substral.pl/nasiona-traw/nasiona-traw-trawa-samozageszczajaca.

Jeżeli odpowiednio dobierzesz gatunek trawy oraz zadbasz o jej wysoką jakość, możesz cieszyć się piękną trawą, która będzie cieszyć oko, a także stanie się elementem dekoracyjnym Twojego domu.