Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Finanse

5 nietypowych numizmatów ze strony Skarbnicanarodowa.pl. Nasze opinie

Skarbnica Narodowa to dystrybutor monet i medali okolicznościowych w Polsce. Na stronie internetowej firmy można znaleźć wiele interesujących numizmatów. Wśród nich są okazy klasyczne oraz te, które mogą zainteresować wielbicieli oryginalnych i nietypowych wyrobów.

Jan Paweł II Wielki na złotym medalu

Opinie o Skarbnicy Narodowej są dowodem na to, iż jest to wiarygodne źródło, z którego korzysta wielu kolekcjonerów. Jeden z ciekawszych okazów na stronie firmy stanowi medal jubileuszowy z cennego złota. Moneta ta należy do limitowanej kolekcji. Dostępnych jest bowiem 2500 tego typu okazów na świecie. Medal jest niezwykle piękny. Wybito go z okazji ustanowienia w Polsce Roku Świętego Jana Pawła II. Skarbnica Narodowa z tej okazji postanowiła wydać specjalny jubileuszowy medal w cennym złocie. Moneta ta odznacza się nie tylko ciekawą estetyką, ale i wymagającym procesem technologicznym, wykorzystanym przy wyrobie okazu.

Symbol śmierci upamiętniony na srebrnej monecie

Czaszka piracka została wykonana z niezwykłą precyzją i zachwycającym kunsztem. Swoją oryginalność moneta zawdzięcza nietypowej formie. Do jej stworzenia zastosowano wysoki relief, dzięki czemu każdy element tego okazu jest świetnie podkreślony. Moneta została wykonana z czystego złota próby 999/1000. To idealna propozycja dla numizmatyków, ceniących sobie wysoką jakość wykonania oraz oryginalny kształt wyrobu.

Obraz Wojciecha Kossaka na medalu uszlachetnionym czystym złotym

Skarbnica Narodowa w swojej ofercie ma również nietypowy okaz dla wielbicieli malarstwa. Moneta posiada certyfikat autentyczności. Na jej awersie znajduje się reprodukcja obrazu „Olszynka Grochowska”, napis upamiętniający twórcę dzieła oraz rok wykonania wyrobu. Rewers stanowi natomiast kompozycja granic Polski z 1918 r. i współczesnego terytorium kraju. Znajduje się tam również godło, monogram RP oraz podpis, odnoszący się do setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Dzieło Jana Matejki na medalu uszlachetnionym czystym złotem

Moneta posiada Certyfikat Autentyczności Skarbnicy Narodowej. Na medalu została umieszczona reprodukcja obrazu „Polonia – Rok 1863”. Do monety dołączono specjalny woreczek kolekcjonerski. Medal został wybity z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Stworzono go również z zachowaniem najwyższej jakości menniczej. Monetę platerowano czystym złotem próby 999/1000.

Wizerunek Napoleona Bonaparte na pięknej monecie

Z okazji dwieście pięćdziesiątej rocznicy urodzin wielkiego wodza został wykonany specjalny okaz, wyemitowany przez Wyspę Świętej Heleny. Jest to terytorium, na którym Napoleon zakończył swoje życie. Na awersie monety znajduje się wizerunek królowej Elżbiety II zaprojektowany przez grawera Jodiego Clarka. Rewers wyrobu zdobi natomiast fragment obrazu „Napoleon w gabinecie w Tuileries” autorstwa Jacquesa-Louisa Davida. Moneta należy do limitowanej emisji. Wyróżnia ją wielki kunszt oraz jakość wykonania.

Nietypowe numizmaty stanowią świetne urozmaicenie kolekcji. Należy jednak pamiętać, by tego typu okazy przechowywać w odpowiedni sposób.