Artykuły i informacje na miarę 21 wieku

Dom

Jak wybierać meble młodzieżowe?

W momencie, kiedy nasze dziecko zaczyna dorastać, nagle okazuje się, że jego typowo dziecięcy pokój przestaje już spełniać swoje funkcje. Wobec tego w jaki sposób urządzić pokój dziecka, które jeszcze jest dzieckiem, ale po części chciałoby stać się już dorosłym? Nie jest to łatwe zadanie, ale kluczem do sukcesu jest to, aby wybierając meble młodzieżowe, całe wyposażenie oraz oświetlenie słuchać, co ma nam do powiedzenia nasze dziecko, co nie oznacza, ze na wszystko musimy się zgadzać.

Pokoje młodzieżowe zgodne z zainteresowaniami

Na tym etapie rozwoju dziecko za pewne ma już swoje upodobania, wie co podoba mu się najbardziej i posiada konkretne zainteresowania. Z pewnością więc będzie chciało, aby miało to odzwierciedlenie także i w miejscu, w którym spędza najwięcej. Oczywiście, warto wszystkie te pomysły wziąć pod uwagę i zgodzić się na duży plakat z ulubionego filmu, tematyczne zasłony lub też ciekawy rodzaj oświetlenia. Dzięki takim dodatkom stworzona przestrzeń będzie bardziej spersonalizowana i przytulna. Jednakże, nie na wszystko powinniśmy się zgadzać. Jeśli chodzi o same meble młodzieżowe, dobrze, aby miały charakter uniwersalny i mogły rosnąć razem z dzieckiem. Pokoje młodzieżowe mogą być stylizowane poprzez dodatki i dekoracje, a jednak umeblowanie zawsze powinno być pewną bazą, która zostanie z nami na dłużej także w momencie, kiedy moda na ulubionego aktora nagle się skończy. W niektórych sklepach bądź też u niektórych architektów możemy uzyskać darmowy projekt pokoju dla dziecka, co sprawdzi się w momencie, kiedy kompletnie nie mamy pojęcia jak zabrać się za remont.

pokój dla dziecka

Meble młodzieżowe – jasne, nowoczesne, ale nigdy nudne

Proste meble młodzieżowe, utrzymane w jasnej kolorystyce lub też naturalnym wybarwieniu drewna są rozwiązaniem uniwersalnym. Oczywiście, można nadać im całkiem nowego charakteru wymieniając na przykład uchwyty meblowe. Tak czy inaczej, powinny stanowić pewną podstawę do wszystkiego, co jeszcze będzie miało znaleźć się w pokoju. Wśród obowiązkowych elementów umeblowania musi znaleźć się łóżko z materacem, szafa, ewentualnie komoda lub regał, a także biurko z krzesłem. Nawet na bardzo małej przestrzeni trudno jest zrezygnować z jakiegokolwiek elementu, gdyż każdy z tych mebli jest naprawdę potrzebny i pełni swoją funkcję – do wypoczynku, nauki, przechowywania przedmiotów lub też do rozrywki.

Darmowy projekt pokoju dla dziecka, a może kreatywna wizja?

Niektórzy z nas lubią tematy wnętrzarskie i projektowanie sprawia im radość. Dla jeszcze innych jest to prawdziwa męczarnia, szczególnie jeśli najmniejsze potknięcia zostaną nam wytknięte przez nasze dorastające dziecko. Z tego względu czasem lepiej polegać na wiedzy innych i zdecydować się na darmowy projekt pokoju dla dziecka. Być może ktoś obcy będzie miał bardziej kreatywne spojrzenie na przestrzeń, którą posiadamy i zaproponuje coś, co zaskoczy nas swoją funkcjonalnością, albo też wyczaruje miejsce na dodatkowe meble tam, gdzie wydaje się, że nic już się nie zmieści.